Fridge magnet wooden gears

У непростій ситуації

  • Подобається6Не подобається
  • 25 Листопада 2009 р

На прийомі у Т.В.Волошиної (на знімку зліва направо) із заявами на приватизацію присадибних ділянок пенсіонери В.С. Ткачук, П.К. Кулинич іД.П. Куцак. Фото Сергія КІСИКА.

Сільським головою у Голдашівці вже другу каденцію працює Т.В. Волошина. Про її безпосередню участь у житті громади вже йшлося на сторінках газети. Але, незважаючи на те, що Тетяні Василівні доводиться працювати у набагато складніших умовах, ніж багатьом її колегам, досвід її роботи заслуговує на увагу. Он скільки тривоги було в селах, як тільки прийшла пора збирати документи, щоб на їх основі можна було видати державні акти на присадибні ділянки. У Голдашівці ж до вирішення цієї проблеми підійшли по-особливому.

Спочатку,щоб не виникало ніяких непорозумінь, працівники сільської ради обійшли село, провели відповідну роз'яснювальну роботу. А далі, щоб не допустити хаосу, зайвої ходанини, встановили чергу по вулицях. В результаті ще в середині листопада мало що залишалося вже збирати з цих заяв.
Аще постійно у її полі зору, як і повинно бути, наповнення бюджету. В результаті ще станом на перше листопада його було виконано на 130 відсотків.
– Але що з того, – каже Тетяна Василівна, – коли це майже 20 тисяч гривень. Їх для такого села зовсім мало, і вони витрачаються в основному на покриття захищених статей. На розвиток громади не залишається майже нічого.
Але хіба могла вона, будучи педагогом за фахом і покликанням, допустити, щоб не функціонував дитячий садок, який закрили через те,що не було проточної води і не діяла каналізація. Тож частину робіт, коли готувався цей матеріал, тут було вже зроблено, і навіть велася мова про те, щоб у новорічні свята він вже діяв. Частину коштів для нього знайшли у сільській раді, частину робіт виконали силами працівників дитячого садка і батьків, які теж з розумінням поставилися до цієї проблеми.
Хоч і не зовсім так, як колись, а таки працюють заклади соцкультпобуту.  Їх забезпечено паливом. Щоправда, у будинку культури є можливість опалювати лише окремі кімнати. У сільській раді розуміють, що лише створивши хоч якісь умови, можна щось вимагати з працівників цих установ.
Набагато легше було сільському голові, коли мало не всі проблеми громади вирішувалися через єдине базове господарство. Нині ж у Голдашівці його немає, а господарюють три фермери, 92 гектари землі обробляється одноосібно. Виручає Тетяну Василівну, а заодно і всю громаду, тільки співпраця. А їй вдається підтримувати контакти з усіма. Різниця тільки в тому, що хтось допомагає більше, а хтось менше.
Хоч криза добралася і до тутешніх сільгоспвиробників, тут вже певною мірою адаптувалися до пов'язаних з нею проблем. Діють у селі і олійня, і млин, хоч і віддали їх фермерам. Діючим залишається і молокоблок, через який заготовляється молоко.
Не так давно у цьому селі ще діяв сільськогосподарський кооператив, куди входили названі об’єкти, і який з певних причин перестав існувати. Але такою вже є особливість даної громади, що тільки на власних помилках вчаться, як краще щось у своєму селі організувати.
Навіть епідемія грипу поки що обминає це мальовниче село з його працьовитими людьми. А от тенденція до зменшення населення простежується серйозно.
Крім фермерства і земельних наділів, в Голдашівці займаються ще й заготівлями лікарських рослин. У селі є навіть свій заготовач цієї сировини.
Худобу утримують теж, але знову ж таки відстежується тенденція на зменшення її поголів'я, особливо корів. І не вина тут сільської ради чи депутатів. Тетяна Василівна вбачає однією з головних причин всіх негараздів те,що люди, насамперед, не відчувають належної віддачі за свою працю. А трудяться у селі всі до глибокої старості.
Від місцевої влади, на її думку, у даній ситуації залежить хіба що те, щоб населення швидше орієнтувалося у теперішньому законодавстві, у якому іноді навіть фахівцям не так просто розібратися. Тож у сільській раді щоразу, наскільки це можливо, намагаються у доступній формі розтлумачувати окремі положення цих законів, того, у якому світі нині доводиться жити.
В селі більшість населення старшого віку, переорієнтовувати яких буває дуже важко. Тут потрібні особливі підходи. Наприклад, давно підмічено, що працювати з людьми у колективах чи безпосередньо по місцю їх проживання набагато легше, ніж тоді, коли вони приходять вже у сільську раду. Чого варто було, щоб тільки примирилися дві релігійні громади на його території. Однак про дану проблему вже й забули.
Від керівників фермерських господарств теж чимало залежить, яка ними проводиться робота з населенням.
Тетяна Василівна, кажуть, налаштовує кожного з них і на це.
Добре функціонує загальноосвітня школа, в якій навчається 73 дітей. Багатодітних сімей у селі чотирнадцять. Як жартує Т.В. Волошина, їй чомусь завжди доводиться працювати у дуже складний і відповідальний період, – очолювала школу, коли держава затримувала фінансування і зарплату, тепер от керує громадою в період реформування села.
Не секрет, що в багатьох випадках саме завдяки їй у селі вдалося пом’якшити кризові удари і протиріччя.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
5 фото   
<b>20 грудня - День міліції</b><br />Слідче відділення – один із найважливіших підрозділів, який очолює перший заступник начальника райвідділу, начальник...
4 фото   
<b>Проблеми освіти, кадрові питання</b><br />Більше місяця минуло відтоді, як Михайло Бурлака був призначений головою райдержадміністрації і склав повноваження...
6 фото   
<b>Знайомтеся: дільничні офіцери поліції</b><br />&#160;
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / М'якохід
Іваненко Йосип Пилипович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 25.04.42.

З історії Бершаді
Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції була радісно зустрінута бершадськими трудівниками. В січні 1918 року тут проголосили Радянську владу. Але незабаром до міста вдерлися німецькі окупанти. Окупація та хазяйнування буржуазно-націоналістичних банд важким тягарем лягли на плечі трудящих. Тільки з цукрового заводу було вивезено 50 тис. пудів цукру. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

У непростій ситуації - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення