Fridge magnet wooden gears

ВАЛ РЕКОРДНИЙ, А ВІДДАЧІ НЕМАЄ

  • Подобається0Не подобається
  • 3 Грудня 2008 р

– так підсумовує результати роботи в рослинництві директор ПП "Промінь" села Дяківки В.В. Довгополюк. Але явище це вважає тимчасовим. Дане господарство займає передові позиції в районі.
Уцьому році зібрано рекордний вал зернових – 4666 тонн, а от продали з усього вирощеного, коли готувався цей матеріал, зовсім мало. Хіба що ріпак. Зернові ж в середньому по господарству видали по 45,1, озима пшениця, зокрема – по 47,5 центнера з гектара. Причому, вирощувати все довелося в основному на природній родючості, бо ситуація з коштами, як і у багатьох господарствах – надміру високі ціни на мінеральні добрива, не дозволила сповна використати їх. Ось коли спрацювало на рослинництво тут тваринництво. Справа в тому, що зберігши поголів'я худоби, у дяківчан правилом стало вивозити щороку органіку не менше, як на стогектарну площу.

– Вирощений урожай посприяв тому, щоб більш щедро розрахувалися за орендовану землю, – розповідає Володимир Васильович. – Видали по 1,3 тонни пшениці, по 0,2 – ячменю і по стільки ж кукурудзи на кожний пай. На додачу всім працюючим видали ще й по 200 кілограмів пшениці з директорського фонду безплатно.
Таким чином, кожний власник земельного паю отримав по 1,9 тонни зерна. Якщо врахувати, що виорали всім, у кого паї, ще й по 0,2 гектара городів, то плата за оренду землі тут сягає до чотирьох відсотків.
І все ж спеціалісти з Дяківки зізнаються, що з приходом інвесторів у сусідню Тернівку, а з іншого боку у Тирлівку, працювати довелося у досить напружених умовах. А якщо орієнтуватися на досягнуті результати, а також на те, що договори на оренду землі на наступні п'ять років із 470 власників земельних паїв, уклали вже 450, то можна, мабуть, робити висновок, що всілякі розмови, а іноді й плітки по селу ходили безпідставно. З ким би із дяківчан, готуючи матеріал, не довелося вести про це мову, усі сходилися на думці: потреби в інвесторові у них поки що немає. Хоч переважна більшість визнавали, що своєрідна "розвідка" з боку інвесторів у Дяківці таки працювала, випробовуючи, очевидно, тутешню громаду на міць.
В.В. Довгополюк з цього приводу не такий вже і схвильований і заявив, що для нього головне – відсутність боргів господарства, і що працювати вдається без кредитів. В нинішній ситуації це дуже добре, бо повертати їх було б аж занадто складно.
До такої галузі, як тваринництво, у цьому господарстві теж особливе ставлення. Утримуючи 600 голів ВРХ, з яких 280 – корови, тут тим самим забезпечують робочі місця майже 60 працюючим.
Можливо, заробітна плата у них поки що не така вже і завелика, однак у даній ситуації головним є те, що люди мають роботу. (Всього основних працівників у приватному підприємстві до сотні).
Господарство ж від тваринництва має оборотні кошти.
Щоб поголів'я не зменшувалося і надалі, зуміли достатньо заготовити кормів. А щоб і в рослинництві не здавати позицій, по завершенню польових робіт одразу ж взялися за ремонт причіпного інвентаря. Звичайно, затрати на все доводиться постійно рахувати, але без цього на врожай годі розраховувати.
Он тільки виорали 1100 гектарів землі з 1800, на 545 гектарах посіяно озимі культури, на 230 гектарах – ріпак. Про всяк випадок навіть підготували ріллю під цукрові буряки, хоч переробники ще й на сьогодні винні господарству 64 тисячі гривень.
Якщо вести мову про попередники, які теж є основою врожаїв, то в господарстві тільки багаторічні трави переорано на 270 гектарах. І це при тому, що залишилися нові їх площі для тваринництва.
Заготовлено 70 тонн сіна, 1270 – сінажу, 1200 – силосу.
Є достатня кількість соломи, діють соєві установки по виготовленню соєвого молока.
Соціальні питання, наскільки це лише можливо, по селу вирішуються теж. Не вистачає, наприклад, тільки якихось 500 метрів труб, щоб у Дяківку надійшло голубе паливо. Господарством виділяються продукти для харчування школярів, вихованців дитячого садка. Організовано також харчування працюючих – їдальня закривається тільки на зиму. Чимало односельчан отримують продуктові набори. Тим, хто виходить на заслужений відпочинок, дарують килими, подарунки вручаються і батькам новонароджених.
Тож і не дивно, що останнім часом навіть простежується тенденція на зменшення бажаючих їхати десь на заробітки.
Отже, чим більше буде у наших селах ось таких позитивних моментів, на які населення дуже відчутно реагує, віддача не забариться. Авторитет, шану та повагу односельчан можна завоювати навіть не виїжджаючи з села.
Роками вже, наприклад, гарно відгукуються тут про таких механізаторів, як Вадим Анатолійович Рубченко, Сергій Олександрович Безкоровайний, про завідуючу фермою Нелю Андріївну Островерх, доярок Людмилу Григорівну Мовчун, Тетяну Андріївну Сивак, свинарку Любов Володимирівну Марущак. А поки у селах є такі і подібні їм люди, як і їх керівник В.В. Довгополюк, доти й існуватимуть їх родини, усе село.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>«Бершадський»: через терни до зірок</b><br />– Так, я розумію, що подібною поведінкою нажив чимало недоброзичливців, – резюмує співрозмовник. – Багато хто з них...
4 фото   
<b>На карті України з’явилася «Країна чеснот»</b><br />В українських школах завершився навчальний рік, пролунав останній дзвоник, і за вікном уже майже літо. Для дітей це –...
3 фото   
<b>На півдорозі до мрії</b><br />Питання газифікації правобережної частини району, по річці Південий Буг, за останні роки настільки набило оскомину...
3 фото   
<b>Колегія відділу освіти</b><br />29 серпня 2012 року в Бершадському районі відбулось засідання колегії відділу освіти райдержадміністрації, в якому...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Кольцов Федір Михайлович (1918) 1918 р., росіянин, робітник. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 25.10.44. Похов. с. Харкань, Угорщина.

З історії Бершаді
Партійні органи організували широку допомогу сім'ям фронтовиків. З цією метою проводились декадники, місячники допомоги, під час яких збирали гроші, продукти харчування, одяг. Виділені рішенням райкому партії підприємства та установи ремонтували квартири, забезпечували паливом родини військовослужбовців. Подбали й про дітей, батьки яких загинули. Майже 150 підлітків були прийняті до дитячого... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ВАЛ РЕКОРДНИЙ, А ВІДДАЧІ НЕМАЄ - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення