Скільки проблем, наприклад, щоосені мають у господарствах з просушуванням кукурудзи, скільки іноді втрачають при цьому. У М'якоході ж вирішили покласти цьому край раз і назавжди. Спочатку на зернотоку діяла сушарка на дизельному паливі, але як тільки почали "кусатися" ціни на нього, місцеві умільці переобладнали її, щоб тепло отримувати від спалювання соломи. Кажуть, така ще в районі є хіба що у ПП "Валентина".
Теплообмінник у ній залишився той, що і був, тільки реконструювали його, поміняли сушку і, звичайно ж, добудували піч для соломи.
По продуктивності вона приблизно така, як і попередня, сушить щоденно до 30 тонн кукурудзи. Але якщо у попередній спалювали для цього кілька центнерів дизельного палива, то тепер вистачає до двох тонн тюків соломи.
На зернотоку, де завідуючою Н.В. Шевчук – оператори Богдан Жовтобрюх і Микола Осадчук, які її обслуговують, а також кочегари Анатолій Булгак і Олександр Заїкін, які до цього були зайняті на сезонних роботах.
В обслуговуванні сушарки нічого складного. Горить солома, полум'я потрапляє в теплообмінник, з якого гаряче повітря подається в сушильну камеру з зерном. Висушене одразу вивантажується в машину і транспортується в склад.
Вологе – завантажується порціями по 5 тонн. Завантажує зерно і відвозить сухе водій Богдан Жовто брюх, який одночасно є і оператором. Перед сушінням, звичайно, кукурудза очищається на ЗАВі, який розташований біля сушарки.
Зерно доводять до вологості 14 відсотків. Контролюють цей показник за лічені секунди за допомогою пор - тативного вологоміра.
Незважаючи, що сушарка діє бездоганно, до наступного сезону її мають намір ще більше удосконалити.
Причому, першопрохідцями у М'якоході є не тільки у даному випадку. Тут одними з перших в районі придбали і випробували установку по виготовленню соєвого молока і тепер на фермах їх дві.
Оператори, що їх обслуговують, ті ж, що і біля зерносушарки.
У свинарстві діє змішувач кормів, при допомозі якого дозується, згідно схем годівлі, різне зерно, добавки.
Так корм краще засвоюється тваринами, ефективніше використовується.
Чимало новинок можна побачити і в тракторній бригаді.
Наприклад, є подрібнювач рослинних решток, після якого вони заробляються в грунт і розкладаються значно краще. Придбали також подрібнювач-мульчувач для розкидання валків соломи.
Як без нього обходитися на полях після обмолоту сої, гречки, тепер і не уявляють.
Кажуть, директор господарства М.І. Бас, спеціалісти, є постійними учасниками різних виставок і з усього видно, що не даремно. Бо є у бригаді і чимало іншої, не менш необхідної техніки.
Залишається лише додати, що тут всього півтора десятка механізаторів, але бригадирові тракторної бригади Андрію Юрійовичу Плаксію вдається підтримувати ідеальний порядок. Порядок, у порівнянні з деякими селами, і на зернотоку. З усього було видно, що дисципліна тут на високому рівні і підтримувати її давно увійшло всім у звичку.
Павло КУШПЕЛА.