Найбільша кількість нещасних випадків допускається в агропромисловому комплексі, до них останнім часом приєднується і невиробнича сфера.
Трапляються випадки, що новостворені підприємства та фізичні особи, що використовують найману працю, несвоєчасно реєструються в Фонді, що є грубим порушенням чинного законодавста.
Більшість підприємств добросовісно ставляться до виконання своїх обов’язків перед працюючими, своєчасно виплачують заробітну плату, а значить в повній мірі і своєчасно сплачують внески до Фонду. В той же час є підприємства, які мають заборгованість по заробітній платі, відповідно і по страхових внесках. Це такі підприємства як КП «Бершадське житлово-комунальне господарство» і ТОВ «ВКФ «Спайк». Потрібно відзначити, що внески, які перераховуються підприємствами до Фонду, йдуть працівникам, які постраждали під час виконання трудових обов'язків на виробництві, а також сім'ям загиблих від нещасного випадку.
Необхідно нагадати роботодавцям про те, що багато з них не виділяють кошти (0,5% від суми реалізованої продукції), які згідно зі ст. 19 Закону «Про охорону праці» повинні спрямовуватись на охорону праці. А на більшості приватних підприємств з року в рік ці вимоги Закону не виконуються взагалі, роботодавці цим порушують вимоги законодавства і обов'язки перед трудовими колективами.
Зниження рівня травматизму залежить не тільки від фінансування заходів з охорони праці, навчання працівників безпечних прийомів праці, медоглядів, профдобору, надійної роботи устаткування, а в багатьох випадках і від роботи служби охорони праці, добросовісного ставлення до виконання своїх обов'язків спеціаліста з охорони праці. Служба охорони праці повинна функціонувати на кожному підприємстві. В той же час на ряді підприємств району, де працює понад 50 працівників, спеціаліст з охорони праці просто відсутній. Його обов'язки виконує за сумісництвом не підготовлений у цих питаннях працівник – бригадир, механік або інша особа. Роботодавцям необхідно звернути увагу на ст. 15 Закону «Про охорону праці» і добре її вивчити. Не створено службу охорони праці в ТОВ «Прогрес» с. Серединки, хоча стан охорони праці в господарстві бажає бути кращим. Роботодавцям необхідно щоденно приділяти охороні праці неослаблену увагу, керувати цим процесом, у тому числі й роботою служби охорони праці, а там, де така служба відсутня, створити її та надавати всебічну допомогу. Це досить важливо, тому що за цим стоїть здоров'я та життя працівників – громадян України.
Станом на 1.11.2008 р. в Бершадському ВВД ФССНВ знаходиться 296 особових справ інвалідів трудового каліцтва.
Микола ДРУГАК, страховий експерт з охорони праці Бершадського ВВД ФССНВ.