Планується забезпечити функціонування 40 таборів з денним перебуванням при всіх загальноосвітніх школах району, їх кількість залишається сталою протягом останніх трьох років. Відпочинкова зміна становитиме 14 днів і триватиме з 1 до 18 червня.
З метою належної підготовки навчальних закладів до проведення літнього відпочинку дітей відділом освіти створено координаційну раду, розроблено планові показники щодо охоплення дітей в пришкільних таборах.
У цьому році планується оздоровити 3341 дитину (для порівняння: у минулому році – 3474, у 2008 р. – 3680). При цьому враховується загальна кількість дітей у школах (не менше 50 % учнів району). Під час прийому дітей до пришкільних оздоровчих таборів перевага надаватиметься тим, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Заплановано оздоровити 30 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 50 дітей-інвалідів, 315 – із багатодітних та малозабезпечених сімей, 120 – із неблагополучних. Також планується оздоровити 430 обдарованих і талановитих учнів, 100 дітей групи ризику.
У цьому році на оздоровлення школярів виділено 372,8 тис. грн., що на 32 тис.
грн. більше, ніж у минулому році. На особливому контролі відділу освіти перебуває питання організації харчування дітей в пришкільних таборах.
У 2010 році вартість сніданків та обідів на одного учня становить 8 грн., що на 1,3 грн.
більше, ніж у минулому. Діти забезпечуватимуться дворазовим харчуванням. Складено орієнтовне меню на тиждень, яке включає в достатній кількості м’ясні страви, рибу, свіжі овочі, фрукти, твердий сир, печиво та натуральні соки. На даний час усі школи забезпечені холодильним та технологічним обладнанням, кухонним та столовим посудом, миючими та дезінфікуючими засобами.
Організаційно-педагогічну роботу в пришкільних таборах будуть здійснювати 553 працівники: начальники таборів, вихователі, кухарі, медичні сестри, спортивні інструктори.
На селекторній нараді керівників загальноосвітніх шкіл обговорювалося питання здійснення своєчасної підготовки та проведення відпочинку та оздоровлення дітей влітку, створення умов для зайнятості дітей з використанням бази загальноосвітніх шкіл. Також відділом освіти буде проведено нараду керівників навчально-виховних закладів, начальників пришкільних таборів, медсестер, кухарів з питань організації оздоровлення дітей та роботи пришкільних таборів, у якій візьмуть участь працівники санітарно-епідеміологічної служби району, дитячого відділення центральної районної лікарні, відділу з питань надзвичайних ситуацій рай - держ адміністрації, працівники пожежної служби, кримінальної міліції у справах дітей, методисти позашкільних закладів.
Методистами РМК підготовлено методичний довідник «Організація роботи пришкільного дитячого оздоровчого табору з денним перебуванням», в якому розкрито рекомендації щодо організації та функціонування таборів.
Даним посібником забезпечено усі навчальні заклади.
Відділом освіти передбачено розширення мережі профільних змін у пришкільних таборах, відповідно до яких вони будуть працювати за такими напрямками: 14 таборів – екологічного спрямування, по 9 – краєзнавчого та спортивно-оздоровчого, 4 – туристично-краєзнавчого, по 1 – національно-патріотичного, пошуково-краєзнавчого, народознавчого та інтернаціонального. Виховна робота в таборах включатиме поєднання відпочинку, праці, спорту та пізнавальну, естетичну, оздоровчу діяльність учнів.
За останні роки школами району набуто досвід роботи оздоровчих таборів з денним перебуванням. Заслуговує на увагу система роботи Устянської, Баланівської, Джулинської, Війтівської шкіл І-ІІІ ступенів та Тирлівської, Маньківської, Поташнянської шкіл І-ІІ ступенів. У минулому році традиційно проводились екскурсії та походи у краєзнавчі музеї
Баланівки,
Поташні,
Бершаді, інтелектуальні та розважальні конкурси, рухливі ігри, свята, спортивні змагання.
Дні здоров’я, малі олімпійські ігри, змагання, «Козацькі забави», «Веселі старти», подорожі по станціях з безпеки життєдіяльності, акції на теми боротьби зі шкідливими звичками. За маршрутними листами працювали загони в пришкільних таборах Устянської, Красносільської, Шляхівської, Війтівської, Баланівської, Маньківської, Берізкобершадської, Шумилівської шкіл. В
Бирлівському пришкільному таборі було створено «Скриньку пропозицій», у
Теофилівському – запроваджено власну грошову одиницю.
Крім розважальних та інтелектуальних заходів школярі займалися трудовими справами: упорядковували території шкіл, пам’ятники, меморіали Слави. Вихованці Сумівської та Флоринської шкіл надавали допомогу працівникам лісового господарства.
Учні Бершадської ЗОШ №1 у минулому році прибрали від сміття 200 м берегів річки
Берладинка. Вихованці Теофилівської, Шляхівської, Малокиріївської, Устянської, Поташнянської, Осіївської, Березівської, Крушинівської шкіл брали участь у збиранні лікарських рослин. Отримані кошти використали на організацію дозвілля.
Відповідно до спортивнооздоровчого напрямку роботи пришкільного табору Бершадської ЗОШ №3 було організовано профільні загони.
У П’ятківській школі відбулася зустріч із провідним спеціалістом Бершадського ра - йонного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді А. М. Янчук, у Крушинівській – зустріч з доктором біологічних наук М.І. Дзюбенком, випускником Крушинівської школи. Табори Бершадської ЗОШ №2 та Малокиріївської шкіл приділяли увагу ознайомленню учнів з традиціями та звичаями українського народу, тут були проведені цікаві зустрічі зі старожилами села.
Вихованці Яланецької школи побували в деревообробній майстерні села та в майстерні сільського умільця П. В. Лавренюка, Бершадської №1 – на місцевій швейній фабриці.
У кінці табірної зміни в усіх школах району святково проводилось їх закриття, із запаленням вогнища та урочистими підсумковими лінійками.
Сподіваємось, цьогорічна оздоровча кампанія продовжить систему роботи з організації відпочинку та дозвілля дітей, збереже охоплення учнівського контингенту на рівні, не нижчому, ніж у попередні роки.
Людмила ПОЧВІРНА, начальник відділу освіти РДА.