Він дуже небезпечний своїми ускладненнями. Тому кожна людина має бути ознайомлена із заходами профілактики цього захворювання. Найчастіше хворіють у холодний період року. Вірус поширюється з краплинами слини, слизу, розмножується на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів. Збудник грипу передається переважно через повітря.
Підвищення температури у хворих на грип служить проявом однієї із важливих захисних реакцій організму. За температури тіла 38°С умови для життєдіяльності вірусу несприятливі. А таку температуру тіла фактично кожний хворий переносить, як мовиться, на ногах, а це означає, що не треба притуплювати цю захисну реакцію (тобто "збивати" її) і свідомо ставити організм у невигідні умови боротьби з вірусом.
Для індивідуальної профілактики грипу можна також рекомендувати оксолінову мазь, яка є в кожній аптеці. Вона використовується для змащування слизової оболонки носа 1 раз на день. Засобом специфічної профілактики є протигрипозний гамаглобулін, введення якого рекомендується ослабленим людям від загрози захворювання на грип.
Для лікування хвороби використовуються також різні засоби, але головна умова, щоб воно відбувалося під наглядом лікаря. Самолікування може призвести до цілої низки небажаних ускладнень, які потім зумовлюють тривале лікування.
У неспецифічній профілактиці грипу значну роль відіграє загартовування організму.
Статистика свідчить: люди, які багато часу перебувають на свіжому повітрі (навіть під час епідемії), менше хворіють на грип, ніж люди, які більшу частину часу перебувають у приміщенні.
Стережіться грипу! Виконуйте всі поради лікаря – це допоможе зберегти здоров’я.
Вікторія ГИРБА,
районний інфекціоніст.