На знімку: Перебуваючи у Кидрасівці, О.Ф. Снігур зустрівся і з механізаторами, які готувалися до виїзду на посів гороху у СФГ «Кидрасівське»
Кидрасівська школа, у якій нині навчаються лише 35 учнів, зустріла порядком, як на подвір’ї, так і в її стінах.
До директора Н.А. Заболотної зауваження було єдине –щодо недостатнього освітлення в класах. Як згодом виявилося, ремонту давно потребує електропроводка.
Не міг сільський голова не гордитися і красенем – дитячим садком, який відчинив свої двері після п’ятнадцятирічної перерви вже при його головуванні. Хоч під цей заклад відвели частину школи, але при підтримці влади та впливових спонсорів тут і підлога з електропідігрівом, і криницю викопали, завдяки чому є проточна вода. Встановивши зонний лічильник, на обігрів використовують електроенергію у нічну пору за дешевим тарифом.
Порядок дотримується і в будинку культури, в якому завідуючою Л.М. Басалига – тут проводяться різноманітні заходи. А от ремонту, зокрема заміни вікон і дверей, даний об’єкт потребує. Щоправда, є у ньому і роботи, як от з ремонтом стелі у залі для глядачів, які можна було б виконати без особливих затрат, якби за це взялися. Як, наприклад, взялися за благоустрій цього села депутати сільської ради. Причому розпочали цю роботу вони ще задовго до того, як було оголошено двомісячник, тому чимало вже в селі зроблено.
Порядком зустріла і сільська бібліотека. Перебуваючи у Кидрасівці, О.Ф. Снігур зустрівся і з механізаторами, які готувалися до виїзду на посів гороху у СФГ «Кидрасівське», яке очолює депутат районної ради В.М. Гумен (на знімку).
Як виявилося, крім місцевих, четверо з них добираються на роботу з Голдашівки, двоє з Романівки, хоч у самій Кидрасівці безробітних, хоч відбавляй. Мабуть, проблема сільського безробіття ще потребує вивчення. Головою райдержадміністрації звернуто увагу на необхідність розвитку тваринництва і вирощування цукрових буряків.
А от торговельники здивували, реалізуючи завезений з Бершаді хліб по 3,25 гривні.
Адже існує перелік товарів, на які націнка, в тому числі і на цей хліб, якщо його у магазин привозять, повинна становити не більше п’яти відсотків до оптової ціни. Тобто хліб цей повинні були продавати по 3,1 гривні. Інша справа, якби власник магазину завозив його сам. Тоді ціну він мав би право підняти до 15 відсотків від оптової і хліб коштував би дорожче. Затрати ж власник магазину має право перекладати на продукти, які не мають торговельних обмежень.
Продавці зізналися, що В.І. Беник проводив з ними відповідну роз’яснювальну роботу, а от чому вони не дотримуються рекомендацій, пояснити не могли.
Помітні переміни на краще сталися і в Кидрасівському відділенні поштового зв’язку. У свій час вже навіть йшлося про його закриття, але політика нинішньої влади у районі така, щоб заклади соціальної сфери у селах всетаки не закривати. Адже не кожний із 170 кидрасівських пенсіонерів міг би при потребі добратися на пошту у Голдашівку.
ФАП, на якому завідуючим Ю.А. Заболотний, міг би бути зразковим, якби у ньому замінити вікна. Як виявилося, і дану проблему могли б вже, напевно, вирішити, якби на перепоні у діяльності сільського голови не постало те, що приміщення, у якому він знаходиться, на приватному балансі. А в такому випадку сільська рада не має права виділяти кошти на його ремонт.
Низку проблем представниками даної громади було порушено і під час їх прийому О.Ф. Снігуром та його командою. Наприклад, не влаштовує людей автобусне сполучення, продовжують хвилювати закупівельні ціни на молоко.
Група жінок прийшла вияснити відносно доплат до пенсій дітям війни (на знімку), хоч не раз вже пояснювалося, що дана проблема може бути вирішеною тільки через суд. Та і в цьому випадку доплату можна буде отримати лише за останніх півроку.
Надто були претензії до працівників енергозбуту, які прагнуть стягувати плату за спожиту електроенергію наперед. Вже безпосередньо у Кидрасівці було вирішено, що дану проблему легко буде подолати, налагодивши як слід роботу контролерів енергозбуту.
В цілому ж, які проблеми не порушувалися б, їх вирішення якщо навіть не в компетенції сільських рад, то їх працівники зобов’язані сприяти у цьому. Владою ж усі вони беруться на контроль, щоб можна було відстежувати, як вони вирішуватимуться.
В цілому враження про дане село, громаду склалося позитивне, хоч працювати є ще над чим. Адже проблеми набагато легше попередити.
Поряд з іншими завданнями головою райдержадміністрації було зроблено наголос на необхідності заліснення непридатних для обробітку земель. Тим більше, що кошти на це виділяються.
Павло КУШПЕЛА.