«Система ідентифікації повинна працювати, але у нашій державі, як це буває, і тут хочуть змарнувати гарну справу: ставлять за мету отримати ще і надприбутки при її впровадженні.
Найбільше турбує селян, наприклад, що за останні роки ціна за ідентифікацію свиней фізичними особами зросла майже втричі і становить, з врахуванням банківських послуг, 33,5 грн. Тобто, аби селянину вивезти на ринок для продажу десяток малих поросят, потрібно заплатити понад 300 гривень, та ще й оформити ветеринарну довідку про клінічний огляд тварин, за яку також передбачена плата.
Щоб не виникало бажань маніпулювати розцінками, останнім часом встановлено єдину суму сплати за цей огляд. До цього у різних регіонах вона могла бути різною.
Хіба ДП «Агентство з ідентифікації тварин» не відстежує свою непопулярність у процесі цієї ідентифікації? Адже очевидним є те, що поки поросята доїдуть до ринку, стають «золотими». Та ще й при такій низькій купівельній спроможності населення, як тепер.
Якщо хочемо, щоб у нас працювали європейські стандарти, то зробімо систему ідентифікації доступнішою для громадян. А то навіть спостерігати дивно, коли на ринку буває порожньо, зате поряд жвава торгівля свиньми, бо без документів на ринок не пропускають. Хто ж ту ідентифікацію власних тварин, як і клінічний їх огляд, буде робити, якщо тарифи за ці послуги чималі? Тож держава втрачає чималі кошти.
Пропоную ініціативній групі селян, яким часто доводиться вирішувати цю проблему, звернутися у відповідні установи з проханням зниження цінової тарифної сітки за такі послуги. Від цього у виграші будуть усі.
Крім того, у кожному з сіл є депутати, які також могли б розглянути на сесії цю проблему і звернутися до керівництва ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» з цією ж пропозицією».