Архівні дані свідчать, що «народними месниками» за час війни було вбито 465 тисяч ворожих солдатів і офіцерів, знищено 5019 залізничних ешелонів з живою силою та технікою, 1566 танків та бронетехніки, 799 гранатометів та мінометів, 13500 автомобілів. На аеродромах та в повітрі знищено 211 літаків, підірвано сотні залізничних та сухопутних мостів, розгромлено тисячі фашистських дільниць.
Внесок партизанів у перемогу над ворогом неоціненний, і забувати День партизанської слави ніяк не можна.
Справжні герої всіх часів не вмирають, і такі партизани, як І.Калашник, М.Свічколап, А.Кондратюк, А.Микитенко, М.Корнійчук, Д.Бурченко, Я.Мельник, В.Троянський залишаться у пам’яті народу назавжди.
Багато є таких, хто штучно створив собі авторитет партизана, хоча ніколи до них стосунку не мав. Ці люди і справді більше шкодили, ніж допомагали. Одним із таких випадків за участю підставних партизанів був розстріл румунських солдатів в с. Осіївці. Внаслідок цього постраждало все населення, адже румунська влада наказала спалити багато сільських помешкань, розстріляла заручників.
У воєнний час таких «примазанців» судили «польовим судом».
На спростування безглуздого вислову, що партизани принесли більше шкоди, ніж користі, висловився голова комісії у справах партизанів при Верховній Раді України Володимир Римар. Він зазначив, що партизани-підпільники – це бійці невидимого фронту.
Вони, як ніхто інший, повинні виступати перед учнями у школах, молодими людьми, розповідаючи про своє минуле, життя, любов до Батьківщини, рідної мови.
Слава героям, які боролися і боряться сьогодні за свободу нашого народу! Слава Україні у віках, душах і серцях її людей, патріотів.
Іван ЗАКРЕВСЬКИЙ, учасник партизанського і підпільного руху під час Другої світової війни.
с. Джулинка.