Тонін орден

  • 1
  • 20 Вересня 2015, 18:55

Того ранку Тамара Іванівна прийшла схвильована і водночас радісна. Коли ми запитали, що сталося, вона тремтливим голосом повідомила, що її Антоніну нагороджено орденом Княгині Ольги. Слова вітання, гордості, сльози радості звідусіль линули на адресу матері та доньки.

Антоніна ніби вчора була школяркою, навчалася добре.

Відповідальна, справедлива, готова прийти на допомогу, активіст шкільного життя. Разом з атестатом отримала свою першу нагороду – золоту медаль за відмінні успіхи в навчанні.

Коли вже була студенткою Київського інституту іноземних мов, горе чорним крилом зачепило сім’ю. Не стало батька – М.Ф. Баюри, який, до речі, був директором Сумівської школи. Залишилася мама сама з двома доньками Антоніною та Ольгою. Ставила на ноги, навчала, журилася, аби виростити справжніми людьми. Так і сталося.

Не у характері Антоніни зупинятися. Йшла впевнено вперед – і серед студентів та викладачів мала авторитет, була старанною, вимогливою до себе.

Працювати залишилась у Києві. А коли «загорівся» Майдан, першою була серед тих, хто став на захист від безТОНІН ОРДЕН ладдя, яке панувало в країні.

Антоніна – учасниця Революції гідності. Коли на Сході розпочалися воєнні дії, тоді, коли гинули молоді юнаки, Тоня теж не стояла осторонь подій.

І ось вона вже волонтер, разом із друзями доставляла необхідний вантаж солдатам на передову. Там зустріла своїх односельчан Сергія Маршука та Леоніда Дзьобка, яким допомагала і зараз вирішує їхні проблеми.

Ми, школярі та вчителі, теж передавали Антоніні те, що зібрали для захисників, а вони нам подарували український прапор зі словами вдячності та надії на перемогу.

Не заради подяк та нагород опікується Тоня людьми, які стоять на передових рубежах, захищають наше мирне життя. Це вже «стан душі», внутрішня потреба – робити людям добро, нести радість у стривожені серця.

Як приємно та радісно нині знати, що наші учні – справжні патріоти, справжні українці, готові захищати свою країну в час важких випробувань.

Спасибі тобі, дорога наша Тонечко, за те, що ти така є – добра, щира, справедлива.

Спасибі батькам, що зростили тебе такою.

Раді і горді з того, що держава гідно оцінила її ратний труд – нагородивши Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня за громадянську мужність, вагомий особистий внесок в розвиток волонтерського руху, зміцнення обороноздатності і безпеки української держави.

Є з кого брати приклад юним сумівчанам.

Щасти тобі завжди й у всьому, дорога наша землячко!

Галина ГУЗ, директор Сумівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, член НСЖУ.


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
4 фото   
3 фото   
8 фото   
3 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Красносілка
Вихристюк Петро Захарович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 27.10.44. Похов. с. Деванья, Угорщина.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Тонін орден - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники