Час від часу ми всі звертаємося до минулого, шукаємо там відповіді на запитання, цікаві факти для себе, шукаємо істину… От і студенти медичного коледжу разом з викладачем української мови та літератури Н.В. Підлубною, провідним бібліотекарем Н.С. Обуховською та бібліотекарем А.М. Цісар поринули у глибоку далечінь, згадавши найвизначнішу пам’ят ку Давньої Русі «Слово о полку Ігоревім». 825-річчя з дня написання славетної повісті відзначили проведенням читацької конференції «Князь Ігор – захисник руської землі у «Слові о полку Ігоревім».
Студенти перших курсів активно готувались до цього дня – всі без винятку підготували проектні роботи про славетного князя, який вражає нас своєю сміливістю, про героїчну повість, переспівану безліч разів та про Київську Русь, оповиту безліччю таємниць і загадок.
Ці роботи стали основою виставки, яка була представлена у фойє коледжу, і кожен бажаючий міг збагатити себе цікавою та новою інформацією, переглянувши роботи.
Сама ж читацька конференція відбулась в досить невимушеній обстановці, що загалом нагадувала свято, на якому були присутні і дирекція коледжу, і викладачі, і студенти різних груп та курсів. Учасники конференції змогли дізнатись цікаві факти з історії життя самого князя Ігоря, які зачитали їм студенти з «давніх рукописів» та про саму повість; переглянули невеличкий епізод з фільму «Слово о полку Ігоревім»; прослухали декламування уривків з самої поеми, підготовлених студентами ІІІ курсу А.Воскалюк та О.Литвинюком, які на декілька хвилин приміряли на собі образи Ігоря та Ярославни.
Досить вдалими були і пісенні виступи студенток І курсу В.Кощей, О.Чорнобіль, М.Каричковської, які веселими піснями про Україну надали конференції неповторного національного характеру. Учасники конференції бурхливими оплесками оцінювали кожний виступ студентів, надаючи їм впевненості і рішучості. Заключне слово сказала і директор коледжу К.М. Оніщенко.
Поділившись своїми враженнями від конференції, вона тим самим підтвердила думку організаторів і учасників, що про такі славетні поеми варто згадувати частіше, доносити її суть до молодого покоління. Конференція пролетіла як одна мить, адже її учасникам не було часу сумувати, вони вбирали в себе нові знання, згадували вже почуте і знане досі, дивувались мудрості наших предків.
Пройдуть роки, століття… А «Слово о полку Ігоревім» залишиться шедевром давньої української літератури. Зі сторінок поеми перед нами постав народ-ратай, народ-воїн, народ-захисник. Образ Ігоря справді може стати прикладом для наслідування, він є і цікавим, і повчальним. На щастя, зараз наша країна вільна і не потерпає від ворожих загроз, проте, з багатьох причин, завзятість у боротьбі за майбутнє нашої Батьківщини не завадить нікому. І такої завзятості ми могли б повчитися у давнього руського князя Ігоря.
Алла ЦІСАР, бібліотекар Бершадського медичного коледжу.