Fridge magnet wooden gears

Резерв поповнення бюджетів

  • Подобається0Не подобається
  • 14 Квітня 2010 р

Про існування економічної (і не тільки) кризи в Україні знають навіть вихованці молодшої групи дитячого садка. Адже про це тільки і мови по телебаченню, радіо, в пресі, та й рівень і умови життя свідчать про це. Розмірковують, звідки це лихо взялось та коли воно згине, хто розкручує його чи спонукає до цього – шукають відьом в рідному краї. А основне, як його подолати, де шукати вигідні кредити та як рятувати кредити, банківську систему, як вижити державі і людям?
Останні роки наші можно - владці та їхні прислужники не раз повторювали – «Село – колиска нації, а земля її годуватиме». Без сумніву, це так.
Але як ми ставимось до нації та шануємо годувальницю?
Ось приклади. З 2003 року ЗАТ «Бершадьмолоко», використовуючи 11,28 га землі промисловості на території Флоринської та Джулинської сільських рад, не заплатило до бюджету жодної копійки орендної плати за землю, не уклавши договору оренди до цього часу. Сплачується тільки земельний податок. Керівник у 2006-му та 2008 р. притягувався до адміністративної відповідальності.
З 2004 р. ТОВ «РегВін-Агроресурс» на території Джулинської сільської ради використовує 4,71 га із земель промисловості. До цього часу договір оренди не укладено, орендна плата не сплачується. Керівник підприємства у 2008-му та 2009 р. притягувалась до адмінвідповідальності.
Протягом 8 років Агропромкомбінат «Бершадь» не уклав договір оренди за використання земельної ділянки площею близько 2 га, відповідно орендна плата не поступала.
На території Красносільської сільської ради 4 землекористувачі з 2003 р. використовували 13 га земель сільськогосподарського призначення. До бюджету не надійшло жодної копійки.
Протягом двох років використовується одним із підприємств на території Джулинської сільської ради земельна ділянка промисловості площею 2,1 га колишньої джулинської перевалки райспоживтовариства. Технічна документація відсутня, договір оренди теж, до бюджету не поступила жодна гривня.
Протягом трьох років не сплачувалась орендна плата за землю власниками Красносільського цукрового заводу.
Думаю, прикладів достатньо. А тепер запитання: «Так з якого це краю навіяли нам кризу, хто це зробив так, щоб державна скарбниця не дораховувалась кругленької суми?».
А скажіть, будь ласка, імперіалісти з якої країни навчили наших «ефективних» власників набувати право власності на земельні ділянки – безоплатно – за рішенням третейських судів, як це було зроблено на території Чернятської сільської ради, де власник ТОВ «Надбужжя Плюс» заволодів безоплатно 48 га земель сільськогосподарського призначення (не сільгоспугіддя) під господарськими дворами. Аналогічні випадки виявились і на території Великокиріївської сільської ради.
І все пройшло. Ніхто з влади не забив тривогу. А ті, кому за статусом необхідно було звернутись з позовом до суду, і не здогадались це зробити, поки прокуратура не зацікавилась. Щоправда, справа поки що не знайшла свого логічного завершення.
За останні два роки дещо наведено порядок в укладенні договорів оренди за використання земельних ділянок водного фонду, але як можна пояснити, що М. А. Борисюк та В.В. Резнік на території Бирлівської сільради (за межами населеного пункту), СФГ «Троянда» на території Джулинської сільської ради, В.С. Савченко на території Лісниченської сільради сплачують за земельні ділянки водного фонду від 1 до 2 га по 300 грн., а О.Ф. Пилипишин, М.Г. Олійник (Війтівська сільська рада) від 12-10 грн., О.Б.
Марчук (Тирлівська сільська рада) 99,45 га – 100 грн., а за водойму 2 га – 50 грн.? Хто дозволив таке і хіба це не політика подвійних стандартів в земельних відносинах?
Аналогічна ситуація і з оплатою користування на умовах оренди земель сільгосппризначення. Договором оренди землі від 4 січня 2000 р.
О.В. Сікорському (на території Тернівської сільської ради) передано в оренду на 49 років 36 га земель запасу по 30 грн. за 1 га. ПП «Лідія» використовує по договору оренди землі від 2.04.2004 р. терміном на 10 років 34 га земель запасу з орендною платою 90 грн. за 1 га. А громадянину Видайку на умовах оренди передано в користування 50 га земель резервного фонду на 20 років при орендній платі 90 грн. за 1 га. Мабуть, Тернівська сільська рада самодостатня і в неї вистачає коштів для розв’язання соціальних проблем?
З’являються нові форми зловживань із землею, наприклад, передача безоплатно у власність окремим громадянам земельних ділянок для житлової та громадської забудови, які фактично є землями загального користування, які не можуть передаватись у власність, підпільне використання кар’єрів для видобування місцевих корисних копалин.
Розповсюджена порочна практика передачі в оренду сільсьгосподарським підприємствам земельних ділянок, які фактично є переоформ - леними, але вважаються, як невитребувані частки (паї), що через певний термін не дає можливість громадянам отримати орендну плату за їх використання За результатами перевірок дотримання вимог земельного законодавства по виявлених порушеннях та вжитих заходах адміністративного впливу до розпорядників землями за межами населених пунктів та в межах них, голові райдержадміністрації та сільським головам у 2009 р. було направлено з Держземінспекції у Вінницькій області 41 клопотання по усуненню порушень земельного законодавства, які в більшості залишились без реагування. До суду не надійшло жодного позову про відшкодування втрат за користування земельними ділянками без укладення договорів оренди. Недоотримані до бюджету кошти є кому підрахувати? Хто за це відповість?
Викладений мною перелік проблем далеко не вичерпаний, тому вважаю за краще, нехай над ними помізкують, як кажуть в народі, ті, хто несе відповідальність за організацію та використання всього комплексу робіт, пов’язаних з наданням, використанням та охороною земель. Тоді отримаємо відповіді на всі запитання, в тому числі на основне: «Чи маємо ми право так ставитись до основного національного багатства, що перебуває під особливою охороною держави?»
Анатолій ГОНЧАР, депутат районної ради.

Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Згадаймо лікаря Григорія Будкевича...</b><br />24 січня минає 115 років з дня народження заслуженого лікаря УРСР, головного лікаря Бершадської районної лікарні,...
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
3 фото   
<b>Вшанували працівників культури і аматорів мистецтва</b><br />Багата на таланти Бершадщина славиться своїми культурними і духовними надбаннями. Працівники клубних закладів,...
2 фото   
<b>Останній політ полковника Олексія Овчарука</b><br />Минулого тижня, 25 січня, близько 19-ої години на Полтавщині біля Кременчука сталася трагедія з гелікоптером Мі-8, в...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кошаринці
Арсенчук Танасій Миколайович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Резерв поповнення бюджетів - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення