На знімку (зліва направо): біля сівалки на буряковому полі механізатори Павло Тодосійович Рогозянський, Михайло Васильович Бендовський та агроном дільниці Петро Миколайович Килимник. Фото Сергія КІСИКА.
Останні роки не обходиться жодна посівна кампанія і без механізатора П. Т. Рогозянського, який ось вже двадцять років підтримує у робочому стані тракторець Т-25 і неабияк виручає ним на підвезенні насіння тощо.
Одним словом, було все так, як у пору, коли цукровими буряками ще займалися.
Після річної вимушеної перерви механізатори, за їх словами, навиків ще не втратили.
Різниця була лише в тому, що набагато досконаліша, ніж якийсь десяток років тому, тепер техніка – як сівалка, так і обприскувачі.
Не можна було не помітити і кадрових змін у цьому господарстві. Якщо раніше у Флорино казали, що варто кинути палицею і обов’язково влучиш у агронома, то тепер їх на все господарство залишилося тільки три – агроном дільниці П.М. Килимник, агроном по захисту рослин В.С. Рудь, які здійснювали контроль за веденням посівної кампанії тут же, у полі, і головний агроном А.С. Очашлюк. Однак, як показує практика, зменшення їх кількості поки що не відстежується негативно на культурі ведення рослинництва. І нова техніка освоюється, і технології.
Через минулорічну засуху і складну зиму все ж у непоганому стані нині озима пшениця. Є й кращі її площі, однак на деяких вона частково навіть не зійшла ще з осені. А ще ж свою справу зробила крижана кірка, так звані «блюдця». Окремі рослини гинули навіть весною, бо холоднеча аж ніяк не сприяла тому, щоб вони швидко вступили у вегетацію.
Колись такі зріджені посіви підсівали або навіть пересівали. У Флорино не втрачають надії, що, навіть не вдаючись до цього, будуть з урожаєм.
– А чому б не спробувати працювати так, – каже А.С. Очашлюк, – як це практикується в інших країнах. Там свідомо йдуть на значне зниження норм висіву, але, отримавши зріджені посіви, створюють на них такі умови для росту і розвитку рослин, щоб з кожного стебла отримати максимальну віддачу. І це вдається. От і у Флорино озимину перший раз вже підживили і готувалися вже до другого, прикореневого підживлення. Далі напоготові тут вже і гербіциди, і фунгіциди, і мікроелементи. Одним словом, на тутешніх полях що днина, то новина. А найкраще слово у роботі механізаторів – «Готово!».
Як відомо, ситуація з цукровими буряками та співпраця з цукроварами викликала у багатьох керівників занепокоєння, а то й недовіру.
Тому у Флорино вирощуватимуть їх поки що на 70 гектарах.
Але в тому, що вже у найближчому майбутньому район знову стане одним з основних районів бурякосіяння, були переконані всі.
Не може такого бути, висловлювали припущення механізатори, щоб нинішня ситуація з цінами на цукор на ринку, нас нічому не навчила.
Павло КУШПЕЛА.