Однак декого з тих, що мають відношення до влади чи вузів, це не влаштовує, тому й намагаються вже в наступному році ліквідувати зовнішнє незалежне тестування.
Справа в тім, що нащадки деяких начальників при тестуванні не можуть набрати потрібну кількість балів, бо не мають відповідних знань.
Давно відома істина, що більшість «Ломоносових» – це вихідці з провінції.
Я вирішила поспілкуватися на цю тему з колегами, які багато років пройшли тернистим шляхом освітян. Майже всі вони, а також і молоді вчителі, в цілому позитивно відгукнулись про зарахування до вузів через ЗНО.
Тестування – це більшменш справедлива оцінка знань. Така форма оцінювання заставляє випускника старанно готуватись, повторювати матеріал, систематично працювати над собою.
Тести підтримують, бережуть авторитет учителя, який дає знання учням. Тестування є засекреченою письмовою відповіддю на запитання чи розкриття теми по тому чи іншому предмету. Однак і в цій системі ЗНО трапляються теж недоліки, помилки, і вчитель-фахівець нерідко дивується, хто міг таке допустити.
Я з болем згадую минулі роки вступу до вузів, коли мої діти пройшли через несправедливість, підкуп, обман, які глибоко травмують. Тоді приймальна комісія керувалась нелегальним списком, який отримувала від деяких посадових чи підкуплених осіб, в якому були прізвища тих, кого прийняти, а кому стати на перешкоді вступу до вузу.
То що, знову повернемось до минулого? Мої колеги кажуть, що цю добру справу слід вдосконалювати, не допустити, щоб ЗНО розсекречували ті, кому це вигідно. Хороша справа повинна перемагати, а не знищуватись чи спотворюватись. Вона повинна тільки вдосконалюватись. Це стосується й тестування, бо така форма перевірки знань є об’єктивною, а не зарахуванням до вузу за списком з подачею хабарів.
Слід прислухатися до думки громадськості всім, хто займається організацією тестування, щоб не повернутися назад. Адже нашій державі потрібні кваліфіковані, розумні, справедливі фахівці.
Пільгами при вступі можуть бути тільки знання й особливі факти з життя випускника.
Молодь була, є і буде рушійною силою розвитку суспільства. Чесне тестування – це початок боротьби з корупцією й хабарництвом. Таку думку висловили мої колишні колеги, які виховали і навчили не одне покоління й залишились хорошими в спогадах своїх вихованців.
Юлія ПЕНЗЮР, ветеран-педагог, громадський кореспондент.