Сільський туризм надає змогу замінити забруднене міське середовище, динамічний і напружений ритм життя в містах на спокій і тишу серед чистого природного середовища, дає людині можливість звернутися до витоків народу і культурної спадщини, дозволяє задовольнити такі специфічні захоплення, як вивчення історичної, культурної, етнографічної, а також архітектурної спадщини, звичаїв та ремесел.
Сільський туризм є порятунком як для сільських жителів, так і для міських. Для перших – це засіб життя та збереження національних традицій, а для других – це смак натурального та відпочинок від штучного.
Бабусин борщ, приготовлений у глиняному горщику в печі, набагато смачніший і корисніший за розрекламований суп з пластикового пакетика. А сни на вишитих подушках – кольоровіші та цікавіші. Джерельна вода очистить клітини, а пісня – звеселить душу...
Всю красу рідної землі та велич нашого народу, можна побачити лише на власні очі, подорожуючи шляхами і стежками нашого подільського краю. Дуже багато туристів з великих міст, із-за кордону приїздять на відпочинок в сільські місцини, щоб відчути гостинність щедрих господарів, затишок та спокій. Багата наша земля природою, лісами, річками, озерами. Ліси ваблять своїм зеленим царством різнодерев’я, галявинами, уквітчаними килимами квітів, пташиним гомоном.
Шанувальникам зеленого друга добре відомі лісові урочища «Кидрасівська дубина», «Устянська дача», «Сумівська дача». Хто хоч раз побуває в сучасному селі Бершадщини – надихається чистим повітрям лісів, нап’ється холодної джерельної води, покупається в річці
Південний Буг та побуває на рибалці на ставках.
Якщо когось зацікавила інформація розвитку сільського зеленого туризму, хто бажає відкрити двері свого садибного будинку для потенційних туристів, чи може запропонувати свої ідеї, просимо звертатися в районний краєзнавчий музей за детальнішою інформацією. Тел.2-24-80.
Галина Коваленко,
молодший науковий співробітник районного краєзнавчого музею.