За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 80% проблем здоров’я тією чи іншою мірою пов’язані з питною водою, яка впливає на кислотнолужний баланс організму, а саме крові, яка на 95% складається з води. Порушення кислотно-лужного балансу крові дуже небезпечне явище. Оптимальний діапазон рН крові в більшості метаболічних процесів 7,35-7,45.
Якщо показник падає нижче 6,8 або вище 7,8, збільшується ризик смертельних хвороб, тому що білки, денатуровані клітинні ферменти, стають неробочими, а це викликає припинення обміну дихальних газів. Підвищена кислотність організму збільшує сприятливість до хронічних та невиліковних захворювань – онкологічних, розсіяного склерозу, серцевих, діабету, артриту, дуже знижує імунітет. Згідно із аналізами, проведеними Київським інститутом екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя та Міністерством охорони здоров’я України, вода «Зеленогайська», що розливається у ТОВ «Сузір’я Водолій», має кислотнолужний баланс 7,2, що майже збігається із балансом крові, відповідно легко та повноцінно засвоюється, а отже, надає нормальну кислотно-лужну рівновагу, яка є такою необхідною для організму. Вода видобувається із артезіанської свердловини глибиною 92 метри, що забезпечує її природний склад та захист від отрутохімікатів, які є присутніми назовні. У воді «Зеленогайська» яскраво виражений вміст магнію, натрію, кальцію та калію. Як відомо, магній в організмі чинить протиалергійну та протизапальну дію, добре впливає на нервову систему.
Натрій сприяє кращій роботі серця, кальцій позитивно впливає на розвиток та ріст організму, а калій виводить шлаки.
Є три типи розливу води: газована артезіанська, газована солодка та артезіанська з іонами срібла. Газована артезіанська є доочищеною та консервованою вуглекислим газом, який використовують печінка та сечові канальці для підтримки кислотнолужного балансу. Газована солодка вода вирізняється смаковою гамою. У «Зеленогайській» використовується підсолоджувач. Солодка вода на цукрі містить 120 грамів цукру на літр води, при добовій нормі споживання 30-50 грамів! Доведено, що надмірне споживання цукру та інших вуглеводів, які легко засвоюються, є вагомим чинником ризику виникнення та ускладнення перебігу серцево-судинних, ендокринних та багатьох інших захворювань і патологічних станів, зокрема, підвищення вмісту холестерину в крові, надмірної маси тіла, цукрового діабету. Підсолоджувачі – речовини штучного або природного походження, на відміну від натуральної сахарози, засвоюються в організмі не так швидко, потребуючи менше інсуліну, не створюючи перенавантаження для підшлункової залози. У помірних кількостях не призводять до різкого підвищення рівня глюкози у крові, що має велике значення у лікувально-профілактичному харчуванні хворих на цукровий діабет. В економічно розвинених країнах виробництво та споживання харчових продуктів із підсолоджувачами розвивається швидкими темпами. Здійснюється пошук нових малокалорійних цукрозамінників на базі фруктів, цитрусових, солодкої голаї, стевії та інших.
Артезіанська вода з іонами срібла є доочищеною. Срібло – мікроелемент, необхідний для нормальної діяльності залоз внутрішньої секреції, мозку, печінки і кісткової тканини. У концентрації 0,05-0,1 мг/л воно омолоджує кров, благотворно впливає на протікання фізіологічних процесів в організмі. Слабка срібна вода – для профілактики. Її можна пити дорослим і дітям у будьякій кількості. Саме таку питну воду виробляє підприємство «Водолій» у нашому райцентрі.
Вченими доведено, що питна вода та продукти харчування, які вирощені або добуті на території радіусом 50 км від місця проживання людини, є найкориснішими для організму, оскільки її предки проживали і харчувалися саме на цій території.
Тому організм налаштований на засвоювання саме цих продуктів та на ту кількість солей і мікроелементів, які є у воді вашого регіону.
Дмитро КРАСИЛЕНКО, учень 11 класу Бершадської ЗОШ №1.