Багатогранний діамант: наймиліша красуня, любляча матір, мудра наставниця, кохана дружина, вправна господиня, вірна подруга, прикраса Всесвіту – з усіх цих граней зліплена наша слабка половина, яка находу і коня зупинить, і в палаючий будинок заскочить...
Кожна жінка протягом життя освоює не один десяток найважчих професій, таких як: наймиліша матір, яка завжди витягне свою дитину із забутої прірви невдач, кохана половинка з палаючим поглядом, найвигадковіший кухар, що готує найсмачніші тістечка, зліплюючи їх з присмаком доброти. І недарма грецький філософ викарбував на камені кохання ці слова: «Жінка – восьме чудо світу». Справді, ми – це подарунок від Всевишнього, який призначений для окраси Землі, пробудження кохання, ніжності...
У глибинах античності мільйони чоловіків оспівували жінок у своїх шедевральних поемах, піснях, серенадах. З часом ці почуття не зникли, а наповнились ще більш ніжними словами, пристрасними поглядами, загадковими вчинками. Між собою чоловіки говорять, що є два способи командувати жінкою, але поки що жоден із них не знає цих секретів, а лише возвеличують її протягом усього життя. Але у ці вітряні, наповнені краплинками пробудження, дні сильна половина людства надзвичайно низько поклоняється своїм найкрасивішим дружинам, наймилішим матерям, найвідданішим подругам, найулюбленішим сестрам, наймудрішим вчителям і просто жінкам за те, що вони творять життя на землі.
А тепер, заглянувши в історію, дізнаємось про походження цього свята. 8 березня 1857 року кілька сотень робітниць текстильних та взуттєвих фабрик Нью-Йорку провели страйк і демонстрацію – вони вимагали 10-годинного робочого дня, поліпшення умов праці й однакової з чоловіками заробітної платні. Як і передбачалося, поліція розігнала демонстранток. Що в цьому дивного?! Однак страйкарі й не думали здаватись – об'єдналися в профспілку. На честь цих подій на міжнародній конференції жінок-соціалісток у Копенгагені 1910 року виступила Клара Цеткін. Допитливі історики навіть з'ясували, що 8 березня 1857 була неділя.
Можна припустити, що жінкам не було чого робити, і тому вони вийшли на вулиці міста. І коли 1908 року на з'їзді соціалістичної партії США було ухвалено резолюцію відзначати в останню неділю лютого День американських жінок, ніхто з делегаток не згадував страйк піввікової давності – просто взяли довільний день року. Натомість Клара Цеткін уже орієнтувалася на американське жіноче свято. Більше того, спочатку вона пропонувала відзначати день жіночої солідарності без відриву від чоловічого колективу – «під час проведення травневих свят». З того часу по всьому світу, у кожному будинку святкується день Жінки – 8 Березня.
У ці дні ми чуємо наймило - звучніші привітання, і я теж вітаю всіх жінок та бажаю їм життєдайних усмішок, любові від близьких, взаєморозуміння у сім'ях, щастя в очах і, щоб не лише у цей святковий день чули, що їх люблять.
Особливо у цей день я люблю вітати свою Маму, бо вона освітлює шлях, допомагаючи мені здолати усі невдачі.
Дощі, що йшли багато днів, – затихли, І сонце літній день поцілувало.
За вітром хмари чорні десь поплили, Земля в віночок волошковий вбралась.
Це мамин день, сьогодні в мами свято, Несем свої серця з любов'ю мамі, На світі слів прекрасних є багато, Але для неї їх усіх замало.
Ми віддаємо маму в руки Божі, Він знає, як її нагородити, Він на стежках єдиних допоможе І відповість на всі її молитви.
Жінки, залишайтесь нерозгаданою загадкою, невичерпним джерелом кохання та материнської любові, бо ми створені для краси, кохання, доброти...
Анастасія ЯЩУК, голова штабу «Дозвілля» Серединської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. В.М. Думанського