Соціальна справедливість є основоположним принципом мирного та благополучного існування, як безпосередньо в самих країнах, так і у відносинах між ними. ООН підтримує принципи соціальної справедливості, пропагуючи гендерну, расову, етнічну, вікову та релігійну рівність, рівність людей при наявності інвалідності з іншими членами суспільства.
Саме тому прийняття Указу Президента України В.Ф. Януковича від 4 листопада 2011 року «Про День соціальної справедливості» має на меті привернення уваги суспільства, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань соціальної справедливості та необхідності спільної побудови в Україні суспільства соціальної справедливості та активного впровадження в життя політики і стратегії, спрямованих на її забезпечення. Відзначення на державному рівні Дня соціальної справедливості сприятиме вирішенню питань соціального захисту, подолання бідності, забезпечення повної зайнятості, гідної праці, гендерної рівності, соціального добробуту і в цілому у соціальній справедливості для всіх громадян України.
На думку пересічних українців, сьогодні дуже багато несправедливості, що гальмує розвиток держави, породжує невдоволення владою та численні конфлікти.
Більшість населення України вбачає соціальну несправедливість, перш за все, в діяльності владних структур.
Виправлення ситуації залежить від спільних зусиль всіх гілок влади, політичних, громадських організацій, профспілок. Проте соціальна справедливість – один із найцінніших здобутків будь-якого суспільства, тож за неї варто боротися.
Основними цілями соціальної політики держави на сучасному етапі соціальноекономічного розвитку України є: створення кожному дієздатному громадянинові умов, що дозволяють йому працею підтримувати добробут родини; посилення соціальної підтримки з боку держави, у першу чергу слабозахищених груп населення; здійснення комплексних заходів і спеціальних програм у сфері оплати праці і пенсійного забезпечення, політики зайнятості; реформування соціальної сфери на основі розумного поєднання принципів платності й безкоштовності послуг охорони здоров’я, культури; формування нової житлової політики, загальнодержавного ринку житла, стимулювання усіх видів економічно ефективного житлового будівництва, зміна порядку оплати населенням житла і комунальних послуг; удосконалення базового державного соціального стандарту – прожиткового мінімуму; реформування системи зайнятості; активізація діяльності з проведення пенсійної реформи; підвищення державних соціальних гарантій сім’ям з дітьми; соціальний захист людей з обмеженими можливостями.
Людмила САЛГАНІК, начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату РДА.