Справжніми господарями ярмарку почувалися ведучі Іван Степаненко та Мирослава Мельник. Поласувати запашною випічкою джулинських господинь запросила щира усмішка Ярослави Терлецької і традиційний хліб на вишитому рушникові. Наймолодші учасники Сергійко Чапалда та Віта Івасик весело і дотепно представили українську страву – борщ. Дослідники Н.Івасик, А.Рульова, О.Буркан, Р.Мазур, Б.Паламарчук розкрили секрети українських традиційних страв – короваїв, вареників, борщу.
Усі присутні переконалися, що тут справжні українці, бо довели, що й ліпити і їсти вареники добре вміють.
Отже, можна бути спокійними: традиції нашого народу і бережуться, і примножуються.
А ще діти вміють щиро сміятися та кепкувати і це показала акторська гра Л.Петріянчук і В.Гіздатулліна, Ю.Підгірець і В.Швакуляка, А.Гріщенко і О.Буркана, які допомогли зустрітися з героями творів Степана Руданського, Миколи Гоголя, Григорія Квітки-Основ’яненка.
Веселощів додавали запальні танці циганочок І.Щербатюк, Д.Григоренко, А.Гуменко, М.Паламарчук, бо який же ярмарок без циганів?! Ніжні пісні, натхненно виконані Н.Слободянюк, переривалися конкурсами-іграми «Спіймай гарбуза» та «Заплети косу».
Барвистий інтер’єр української хати створили вишиті рушники та серветки, гончарний посуд та творчі роботи дітей. Найбільше вразили проектні роботи учнів 9-х класів «Віночок» та «Соняшник», виконані під керівництвом Г.М. Трум у техніці «Штучні квіти з гофрованого паперу» і «Аплікація з тканини». Також у підготовці свята використано матеріали виставки «І знов хвилює батьківська земля, її обряди та свята», яка відкрита у шкільній бібліотеці.
Поринувши в дивовижний світ української минувшини, учасники дійства завжди пам’ятатимуть, де їхнє коріння, та будуть дотримуватися традицій рідного Поділля.
Мирослава МЕЛЬНИК, учениця 9-А класу Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, учасниця народознавчого гуртка «Віночок»