У ситуації, яка склалася в місті з комунальним підприємством, що надає послуги теплопостачання жителям багатоквартирних будинків і має непогашені боргові зобов’я - зання перед кредиторами близько шести мільйонів гривень, ця стаття навіть з першого погляду вбачається замовною. Мета цього «замовлення», як кажуть у народі, «перекласти із хворої голови на здорову», а саме – в черговий раз прислужитися «владі» і перекласти вину за такий стан справ ще і на «неслухняних» депутатів міської ради.
Чому зроблено такий висновок?
У «влади», про яку пише автор статті, є конкретні прізвища, посади і посадові обов’язки. Якщо ці відповідальні посадові особи не можуть чи не хочуть пояснити природу цих збитків, які накопичувалися роками Бершадським ЖКГ, то чому це намагається зробити П. Кушпела?
Як представник ЗМІ, автор статті перед її написанням мав би детально вивчити ситуацію з боргами ЖКГ, причиною їх виникнення і можливістю погашення при річному бюджеті міста близько 10 млн. грн.
Також автор мав би спитати думку тих депутатів, які відповідальні перед своїми виборцями і намагаються вберегти бюджет міста і майно від злочинного «розбазарювання». Адже погашення цих боргів, навіть часткове, чомусь не передбачено в бюджеті 2016 року, що ставить під загрозу фінансування дитячих дошкільних закладів міста, тобто наших дітей, і не тільки це.
Павло Кушпела вважає за краще «науково пояснити» дії депутатів і їхнє «кліпове» (ситуаційне) мислення. Ви, пан Кушпела, звичайно, мислите «глибше», ніж більша половина депутатів разом взяті, які голосують не так, як би цього хотілося вам чи «владі». Тому нам було би цікаво знати, а чи можете ви науково пояснити, чому журналісти пишуть замовні статті. Цьому, мабуть, вам допоможуть ваша профільна освіта та наукові пізнання, що стосуються мислення і дій депутатів.
Мав би П.Кушпела поцікавитись, чому питання обгрунтованості тарифів не розглядаються виконкомом міської ради. За 8 років що не змінювались ціни на енергоносії та інші складові собівартості тепла? Мав би П.Кушпела поцікавитись у керівництва «Авкубі», наскільки обгрунтовано вже двічі вони піднімають тариф для ЖКГ. Хіба в цьому полягає «вихід із ситуації, знайдений керівництвом району і міста», про який пише автор і який на сьогодні матеріалізувався у 3 мільйони боргу ЖКГ перед приватним підприємством? За рахунок яких коштів при річному споживанні близько 6 тисяч гігакалорій можна компенсувати ЖКГ із міського бюджету більше тисячі гривень за кожну спожиту гігакалорію? Чому в автономних котельнях по вулицях Шевченка і Героїв України (Радянська) витрати вугілля з розрахунку на одну квартиру склали близько семи тонн за опалювальний сезон?
Саме такий перелік питань був адресований відповідальним посадовим особам місцевого самоврядування депутатами міської ради у вигляді депутатських запитів і звернень на протязі поточного року. На більшість них відповіді не отримано. Мав би ще П. Кушпела поцікавитись, чому вчасно не сплачувались ЖКГ податки і ЄСВ, а саме це призвело до значних штрафних санкцій. Може, Павло Кушпела вважає, що шляхом голосування депутатів місцевий бюджет якимось дивним чином сам наповниться тими край необхідними шістьма мільйонами?
І наостанок, замість того, щоб шукати наукове пояснення діям депутатів по Фрейду, Павло Кушпела краще б знайшов у тлумачному словнику слово «рейдер» і «приміряв» його значення на кредиторів ЖКГ, кому те заборгувало найбільше. Може, тоді б до автора прийшло розуміння, що за великими боргами можуть стояти корисливі наміри заволодіння майном (котельні, інших об’єктів нерухомого майна) територіальної громади міста.
Саме тому 17 травня 2016 року відбулася зустріч представників депутатської групи «Громадська ініціатива» з головою РДА І.В. Стефанцовим з питання вирішення критичної ситуації, яка склалася в роботі комунальників.
Представники депутатської групи виклали власне бачення причин, які призвели до такого стану і запропонували шляхи виходу з цієї ситуації.
Голові РДА було вручено офіційне звернення від депутатської групи і запропоновані шляхи виходу з кризової ситуації, яка склалася в роботі Бершадської міської ради та комунальних підприємств міста Бершаді.
Ці матеріали мали би бути розміщені на офіційному сайті Бершадської РДА, в друкованих ЗМІ. Та це чомусь ви не публікуєте. Тому люб’язно надаємо можливість «Бершадському краю» надрукувати їх на шпальтах вашої газети».