Дуже активно включилися в цю акцію вихованці одного з найкращих у країні шкільних лісництв – Сумівського. Власне, ця акція триває для них не тільки напередодні Нового року, а постійно. І це підтвердив просвітницький захід під егідою та за участю відділу освіти райдержадміністрації і державного підприємства «Бершадське лісове господарство». Власне, саме в офісному приміщенні держ - лісгоспу і зібралися представники різних шкіл району, будинку дитячої творчості, музичної школи, люди, небайдужі до долі природи.
Новорічний настрій відчувався вже із фойє, де були представлені оригінальні композиції під девізом «Ялинка без ялинки». Автори робіт на конкретних прикладах показали, як можна створити відповідний настрій без живої ялинки, замінивши деревце виробами із різного підручного матеріалу – картону, паперу, шишок, гілок, цукерок тощо. Огляд виставки підтвердив, що фантазії наших школярів немає меж. Це згодом і відзначило журі.
У приміщенні актової зали до присутніх спочатку звернулися директор Сумівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Галина Гуз, директор ДП «Бершадський лісгосп» Микола Краснєєв, які говорили про необхідність берегти природу, зокрема, хвойні ліси, ялинкові насадження, боротися проти бездумного вирубування. Микола Володимирович закликав школярів стати соратниками і помічниками у плані збереження лісових ресурсів. Колектив виростив достатню кількість ялинок для того, щоб можна було ними забезпечити на свята усіх охочих.
І все ж краще зробити новорічний подарунок природі – захистити хвойні дерева, вибравши максимально зручну альтернативу. Про це і йшлося на сторінках усного журналу «Збережемо природу разом», з яким виступили вихованці шкільного лісництва.
Відчувалося, з якою любов’ю і натхненням вели діти мову про природу, зокрема, про ялинку, її властивості, користь для людини. Емоційний вплив підсилювався відповідною музикою, піснями.
Далі виступила екологічна бригада «Сполох», яка продовжила тему. Для людини, яка вперше чула ці виступи, цікаво було почути різноманітні цифри і факти, що стосуються властивостей ялини та інших хвойних порід, необхідності їх примножувати і берегти. І, звичайно, про величезну природоохоронну роботу, що її проводить шкільне лісництво.
У рамках просвітницького заходу було проведено майстер-клас. Вчитель трудового навчання Війтівської загальноосвітньої ЗОШ І-ІІІ ступенів Олена Бабій та її вихованка Настя Маринич продемонстрували, як створити новорічні композиції до свята із паперу, дівчинка також презентувала кожному присутньому маленькі паперові дзвіночки на згадку.
Усі охочі могли прочитати вірші про ялинку, Новий рік.
Галина Гуз, директор Сумівської ЗОШ: – Такі заходи, усні журнали можна проводити і в інших школах. Ми для цього охоче поділимося матеріалами, які в нас є. І ми щиро вдячні всім, хто підтримує наш заклик зберегти природу разом, зберегти світ, у якому живемо.
Буде здорова природа – буде здорова людина.
Було підбито підсумки виставки «Новорічна композиція», відзначено переможців у різних номінаціях.
У своєму підсумковому слові директор держлісгоспу Микола Краснєєв подякував усім причетним до проведення заходу і запросив усі школи до співпраці. І не тільки у згаданій акції. Адже в Україні проводяться різні акції та конкурси, наприклад, «Пролісок», «Майбутнє лісу в твоїх руках», на кращий твір, кращий малюнок і т.д. Колектив держлісгоспу охоче допоможе і співпрацюватиме з усіма, кому небайдужа доля рідної природи.
Федір ШЕВЧУК