Офіційна назва змагань - друга обласна спартакіада сільської молоді, присвячена десятиріччю возз’єднання українського народу в єдину Українську Радянську державу. І цій знаменн ій даті колгоспні спортсмени присвячували свої рекорди. А Всесоюзний комітет у справах фізичної культури і спорту при Раді Міністрів СРСР, з метою заохочення росту спортивних успіхів сільських фізкультурників Вінницької області встановив перехідний приз для нагородження команди-переможця.
Було передбачено також п’ять вимпелів з окремих видів спорту. Змагання відбувалися на стадіоні артілі «П’ятирічка за чотири роки».
Тисячі людей стояли вздовж тротуарів, вітали спортсменів - посланців колгоспних сіл Вінниччини. А в центрі стадіону вишикувалось близько 5 тисяч спортсменів. Майже не було видно зеленого килима футбольного поля…
Колону урочистого маршу очолили спортсмени Козятинського району - переможці аналогічної спартакіади 1948 року.
У матеріалі про відкриття спартакіади згадано про колону могилівподільських спортсменів, у якій крокували Галя Бучацька - рекордсменка зі штовхання ядра та Люба Слободянюк - кращий бігун на довгі дистанції. Ці дівчата працювали у колгоспі села Серебрії. Рекорди області у бігу на 100 метр ів встановили тоді молоді спортсмени - Марія Біленко із Мізяківських Хуторів Вінницького району та Петро Пашко з Немирова, перекрила попередній рекорд і його землячка Галина Болейко. Успішно виступила і 17-річна тоді Людмила Дяченко, колгоспниця артілі «Перемога» Дашівського району. У бігу на 100 метрів взяло участь понад 160 спортсменів.
У змаганнях з плавання відзначилися Ганна Паламарчук - ланкова колгоспу ім. Леніна села Бандишівки Могилів-Подільського району та Марія Капустіна з Гайсина.
Учасники спартакіади змагалися і в інших видах - боротьбі, волейболі, футболі, шашках, шахах тощо. Якщо учасники тієї далекої спартакіади, або їхні рідні побачать знайомі прізвища в газеті, відгукніться.
Було б цікаво дізнатися про те, як склалося подальше життя колишніх переможців, і яку роль у їхньому житті відіграли фізкультура та спорт.
Федір ШЕВЧУК