Так довго не могло продовжуватися. Тому керівництво державного підприємства «Бершадський лісгосп», лісова охорона Бершадського лісництва спільно з Осіївською сільською радою та школами сіл Осіївки і Поташні вирішили по-новому впорядкувати землянки і територію навколо. Було виділено необхідні матеріали, оголошено суботник для проведення відповідних робіт.
Того дня до групи лісової охорони на чолі з інженером з охорони та захисту лісу Іваном Кравчуком та автором цих рядків приєдналися працівники Осіївської сільської ради, дві групи школярів з Осіївки та Поташні разом з учителями Сергієм Шевчуком і Петром Воробйовим. А житель Поташні Василь Кабак, який перебував у відпустці, сам виявив бажання попрацювати разом зі своїми старшими і юними земляками.
З самого ранку в цій частині лісу закипіла робота. Учасники суботника фарбували обеліск, розчищали доріжки, посипали їх піском, а найбільший обсяг робіт дістався тим, хто був зайнятий на відновленні землянок.
Звісно ж, не тільки роботою були зайняті учасники. Учителі розповідали їм про діяльність партизанів і підпільників. А потім, ніби й не відчуваючи втоми, діти облаштували імпровізований майданчик і провели змагання з міні-футболу між двома школами. На завершення усі скуштували справжньої партизанської юшки, сфотографувалися на пам’ять (на знімку). Цей день запам’я - тається і дітям, і дорослим.
Пізніше працівники держ - лісгоспу разом із товариством «Явір-Агросервіс» підремонтували дороги, що ведуть до обеліска та землянок.
Торік в Осіївській школі було відкрито музейну кімнату, в якій відтворено партизанську землянку. А єгер Бершадського лісництва Леонід Блонський сам замінив пам’ятник, пофарбував його і впорядкував могилу загиблого воїна в поташнянському лісі.
…Чим далі від нас події Великої Вітчизняної війни, тим більше ми повинні докладати зусиль, щоб не втрачалася пам’ять, щоб молодші покоління знали, якою ціною було відвойовано мир на землі.
Микола ТЕМЧИШЕН, мисливствознавець ДП «Бершадський лісгосп».Фото Олександра МАРЧУКА.