На знімку: з хлібом-сіллю зустрічали владику миряни. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА
Поки не почалася служба, мали гарну нагоду ознайомитися з цілим дерев’яним містечком, що за літо з’явилося тут. Це колектив об’єднання «Вінагроліс», очолюваний М.Л. Вдовцовим, робить свій вагомий внесок у відродження майже 400-річної святині. У майстерно зроблених дерев’яних спорудах розмістяться церква, келії для ченців та допоміжні служби. Хоч роботи ще чимало, але містечко вже набуло належного вигляду. Сприяє роботам і місцева влада.
Високого гостя зустрічали голова районної ради Михайло Бурлака та міський голова – Михайло Кольченко, священнослужителі. До речі, в урочистостях взяли участь не тільки представники Української Православної Церкви Київського Патріархату – благочинний отець Ростислав та його колеги. Прибув також настоятель Чечельницького монастиря і Бершадського костьолу святого Станіслава ксьондз Рафал. Загалом, прийшли і приїхали люди різних віросповідань. Були гості навіть з інших країн. Адже подія привернула увагу багатьох. Звичайно ж, найбільше навантаження і переживань випало на долю настоятеля місцевого храму отця Назарія, призначеного сюди трохи більше двох місяців тому. Та святкова літургія, що проводилася у старих стінах монастирської церкви, про - йшла, як кажуть, на високому рівні. І цьому, звісно, сприяла присутність владики – єпископа Онуфрія.
Якщо сказати, що гість з Вінниці справив на вірян гарне враження, то цього буде недостатньо. Він просто зачарував усіх і усім: щирістю, привітністю, ерудицією, відсутністю будь-якої зверхності.
А найголовніше – глибокою переконаністю у вірі, вмінням донести до людей прості, але надзвичайно мудрі істини.
Звичайно ж, людей цікавило про владику все, але ж не станеш його розпитувати прямо на святі. Тож для читачів наведемо коротку довідку про високого гостя.
Єпископу Онуфрію – 43 роки, народився він на Рівненщині. В миру він – Ярослав Ярославович Хаврук. Закінчив Дубнівське культосвітнє училище, факультет історії та суспільствознавства Луцького державного педінституту, Київську духовну семінарію. Деякий час працював на педагогічній роботі.
Навчався в аспірантурі Національного університету «Острозька академія», там же і працював викладачем. Підготував до захисту дисертацію на звання наукового ступеня кандидата філософських наук. Був вікарієм Рівненської єпархії з перебуванням у місті Острозі. У березні 2006 року призначений єпископом Вінницьким і Брацлавським, керуючим Вінницькою єпархією.
У липні 2008 року Указом Президента України нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Спілкування з владикою Онуфрієм – не тільки приємне, а й змістовне, він сповна відповідає визначенню «духовний пастир». Це відчули на собі усі, хто був присутній на нинішньому Богослужінні.
… Хоч повільно, але впевнено відроджується духовність у нашій країні. І свідченням цього є те, що поступово постає з руїн, зокрема й з духовних, святиня Поділля – Бершадський монастир.
Федір ШЕВЧУК.