Fridge magnet wooden gears

ВСМІХАЄТЬСЯ ЩАСЛИВО СЕРЕДИНКА

  • Подобається15Не подобається
  • 11 Вересня 2006, 14:11

Вже стало доброю традицією напередодні Дня незалежності, на Спаса, проводити тут День села. Водинадцяте його святкувала Серединка – "тепла крапка на карті України" за словами письменника-земляка Василя Думанського – піднесено, натхненно, гідно.
Безперечно, урочистості вдалися. Чому? Як на мене, до дійства готувалися заздалегідь: у сільській раді, товаристві, будинку культури, школі... Запросили гостей із сусідніх областей, навіть зі столиці.
Хочу особливо відзначити (сам бачив), як дружно працювали протягом двох місяців голова сільської ради Л.Д. Горячківський та директор місцевого товариства О.Ф. кавун. Разом планували заходи, організовували людей – робота кипіла скрізь. І в селі, і на полях.
Трохи забігаючи наперед скажу: до 15-ї річниці незалежності України це мальовниче село зі славною історією та працьовитими людьми підійшло з достатком, щедрим урожаєм. Має місцевий ТОВ "Прогрес" хліб та до хліба. І механізатори, і ветерани не нарікають на зарплату чи на розрахунки за паї. Тому що одержують непогано – хто грішми, хто зерном, крупами, олією (до речі, у фасованому заводському упакуванні), медом.
Як і торік, товариство серед кращих на Бершадщині по врожайності зернових. Кожен гектар, наприклад, видав по 44,1 цнт., а озимого ячменю зібрали по 63,6 цнт! Щедро вродив ріпак. Від реалізації крупної партії насіння цієї культури до каси господарства надійшло одразу аж 450 тис. гривень! Яке ще товариство в нашому і сусідніх районах може похвалитися таким ужинком?
Нещодавно Серединська сільська рада виборола почесне друге місце у районному конкурсі за звання "Кращий населений пункт".
Цьогорічне свято умовно можна було поділити на три блоки.
У першій частині мова йшла про 15-ту річницю незалежності України, до присутніх у залі звернулися сільський голова Л.Д. Горячківський, шановні гості. Далі для всіх стала несподіванкою прем'єра пісні "Серединський вальс", яку чудово виконало подружжя Баранових – багаторазові лауреати різних конкурсів.
Палкими оплесками зустрічав повен зал слухачів задушевні слова:
Багатий, чудовий наш світ,
Його не обняти красу.
Та завжди у вирії літ
Уклін Серединці несу.
Хвилюється А.Д. Фартушняк – автор пісні, відомий поет, журналіст. Він піднімається на сцену і розповідає, як народився цей твір, поклали його на музику Василь Малаховецький, Віктор Майнгард та інші самодіяльні композитори. Віриться, що вальс приживеться в інших селах Бершадщини, посприяє зміцненню іміджу Серединки.
І знову новинка. Того вечора – так вирішив виконком сільської ради – вшановували перших своїх почесних громадян.
Під бурхливі оплески земляків посвідчення, грошові винагороди та короваї вручали Ф.М. Кавуну – мудрому хліборобу, колишньому керівнику місцевого господарства, яке очолював 34 роки, і добра слава про Серединку линула далеко за межі Вінниччини, та Т.Р. Святенко – упоряднику книги "Вибір", співробітнику управління соціальної адаптації і реабілітації університету "Україна".
Про Федора Михайловича – щедрої вдачі Людину, неординарну особистість – ми вже не раз писали в газеті. І нині, на святі, він вчинив по-своєму: диплом, коровай взяв, а від премії – відмовився.
З трепетом бере мікрофон Т.Р. Святенко. Це вона віддала стільки сили і здоров'я для того, щоб вийшла у світ книга нашого земляка-поета. Більше того, Таїсія Робертівна сповістила учасникам свята, що є намір в університеті разом із керівництвом серединського товариства перевидати "Вибір"! Щоб ця книга (доповнена) стала ще привабливішим підручником, подарунковим виданням.
До речі, гість із Києва розповіла, що вже кілька років поспіль відомий професор, доктор філологічних наук Анатолій Гуляк читає цикл лекцій на тему "Жанрові модифікації малої прози Василя Думанського" для студентів трьох київських національних університетів – ім. Т. Шевченка, педагогічного ім. М. Драгоманова та медичного ім. О. Богомольця.
Книга серединського філософа послуговує також семінаристам та пастирям, які сповідують протестантизм, а також священнослужителям православних церков і монастирів. Нею поповнилися фонди найбільших національних бібліотек 25 країн на всіх континентах земної кулі. Є вона в США, Індії, Франції, Австралії, Колумбії... Мужнє слово В. Думанського зігріває полярників Української антарктичної станції "Академік Вернадський".
Чітко проходило свято. Пахло короваєм і яблуками, медом і зіллям у фойє, де розгорнулися неповторні виставки майстринь, експозиції з рукоділлям, предметами побуту минулого століття, і в глядацькому залі. Та всі відчували присутність незабутнього Василя Думанського, який незримо об'єднав нас того вечора міцними узами милосердя.
Про унікальність таланту серединського письменника-філософа, чия маленька проза, казки, поезія вчать добру, спонукають до роздумів про смисл життя, говорили заслужений журналіст України, власкор "Вінниччини" Ф.Х. Шевчук, співробітники університету "Україна", делегацію від якого очолювала кандидат технічних наук, проректор з наукової роботи К.О. Кольченко. Слово брали керівник районної організації Соціалістичної партії України В.І. Ільченко та інші гості.
Завершальним акордом свята села (я б сказав районного масштабу) було віншування механізаторів – усіх, хто своєю працею допоміг зібрати щедрий серединський коровай – 3223 тонни збіжжя. З великим задоволенням директор товариства, кандидат сільськогосподарських наук О.Ф. Кавун вручав найкращим трудівникам Почесні грамоти, грошові винагороди, а третьокласниця місцевої школи з трепетом і хвилюванням – духмяний витвір людських рук.
"І лине жайвір в небокрай,
Колоссям дише нива,
А серединський коровай
Всміхається щасливо".

Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Сонячне село</b><br />У день 80-річчя з дня народження Федора Михайловича Кавуна у селі відбулася презентація унікального фотоальбому,...
6 фото   
<b>Звіт голови райдержадміністрації Михайла Бурлаки</b><br />Звіт голови Бершадської райдержадміністрації Михайла Бурлаки щодо соціально-економічного розвитку району за I...
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
8 фото   
<b>День Незалежності 2007</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Рудик Михайло Васильович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ВСМІХАЄТЬСЯ ЩАСЛИВО СЕРЕДИНКА - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення