Зважаючи на те, що вже чимало жителів нашого району активно включаються до альтернативних рішень цієї проблеми, ми надали слово директору СО «Бершадські ЕМ» Василю Трохимовичу ВЛА- СЮКУ. Ось що він розповів: – Дійсно, вже і у нашому районі більше трьох тисяч абонентів, у яких встановлено лічильники зонного обліку спожитої для опалювання електричної енергії. І використання її у нічну пору вигідне не тільки для них, а і для енергетиків. Адже промисловість використовує її в основному вдень, а вночі потужності електростанцій в основному сповна не використовуються. Тому користуватися нею вночі навіть актуально.
Однак слід знати, що облаштування електроопалення веде до збільшення потужності приєднаних об’єктів. Тому споживачі перед тим, як переходити на таке опалення, зобов’язані спочатку звернутися в електромережу із заявою, отримати технічні умови на приєднання до електромереж, згідно з ними виконати технічний проект, за яким отримати технічне рішення, яке видається тільки після перевірки технічного проекту. Слід укласти також індивідуальний договір на користування електроенергією відповідно до технічних умов і рішення на заявлену потужність. Аж після цього підрядна організація виконає роботи по приєднанню до електромережі, щоб можна було використовувати електроенергію за нижчим тарифом.
Ціна за все це залежатиме від кількості заявлених для використання кіловат-годин.
На момент, коли готувався цей матеріал, за один заявлений кіловат потужності плата становила 1,5 тисячі гривень (з оплатою документації, матеріалів для приєднання). Зонний лічильник споживач купує за власні кошти.
Щодо прискореного порядку переходу на електро - опалення, який ініціює уряд, то відповідних директив на місця ще не надіслано.
Дехто із споживачів вважає: якщо лічильник вже встановлено, то електроенергією можна користуватися безмежно. Насправді ж існують певні обмеження, скільки саме її можна споживати. Для контролю на вводах встановлюються автомати відповідного номіналу чи вимикачі.
Щодо багатоповерхівок у райцентрі, то щоб перейти на електричне опалення квартир у них за зонним обліком електроенергії, також потрібно розробляти технічні умови, проекти, бо доведеться вносити зміни у мережі цих будинків. А це можливо зробити тільки скооперувавшись всім будинком.
Щодо економії коштів за рахунок використання електроенергії для обігріву за нічним тарифом, то споживачі повинні знати, що насправді енергоощадними вони можуть стати тільки за умови, якщо звертатимуть увагу на стан вікон, підлог, стін (у своїх оселях, на підприємствах), на присутність датчиків руху у під’їздах будинків, на можливість встановлення бойлерів для гарячого водопостачання, на заміну масляних нагрівачів конвекторами, ламп розжарювання – на світлодіодні, на встановлення на дахах сонячних енергозберігаючих систем, перехід на розрахунок за електроенергію за нічними тарифами. До того ж, спеціалісти радять усе це робити ще до того, як почнеться холоднеча.
А ще енергетики радять більше вмикати єлектроприлади вночі. Це дозволить розвантажити електромережі і не призводитиме до припинення електропостачання.
Іншими словами, по-справжньому економити багатьом ще доведеться вчитися.