Найбільш небезпечним періодом для грипу є перші 12 тижнів вагітності, адже саме на цьому етапі формуються тканини та органи майбутньої дитинки, тому краще створити максимально сприятливі умови для її розвитку.
Грип передається повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини. Потрапивши в організм, вірус грипу розноситься по всьому тілу.
Розмноження вірусу відбувається дуже швидко. В першу чергу він вражає слизову оболонку дихальних шляхів та призводить до ускладнень – бронхіт, пневмонія, синусит. А також можливий розвиток серцевої недостатності. Грип несе загрозу вагітності, а саме загрозу викидня, передчасні пологи.
Кожному з нас добре відомі симптоми грипу: підвищення температури тіла, слабкість, нежить, головний біль, іноді кашель.
Якщо у вас є такі симптоми, ні в якому разі не займайтесь самолікуванням, а зверніться до лікаря. Лікування грипу під час вагітності має свої особливості. Діагностика та лікування ГРВІ та грипу у вагітних проводиться згідно з алгоритмами в гінекологічному або інфекційному відділеннях. При ускладненому перебігу грипу під час вагітності та наявності симптомів–задуха, блювота, діарея, біль у грудній клітці, наявність судом, запаморочення, порушення серцевого ритму – обстеження проходить у відділенні екстреної допомоги з подальшим лікуванням у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії.
За даними державної статистики, щороку на грип хворіло близько 17-23% населення України. Перевищення середнього рівня від 19,7% до 51,6% мали місце показники захворюваності на грип та ГРВІ в 2011 році у Вінницькій, Дніпропетровській, Київській та інших областях.
Під час епідемії 2010-2011 років у Бершадському районі захворіло на грип та ГРВІ більше 60 вагітних, з них 10 мали ускладнення пневмоніями, 6 вагітних лікувались в обласній лікарні імені Пирогова.
Якщо захворів хтось із ваших близьких, використовуйте марлеву пов’язку та тимчасово обмежте спілкування з хворим. За допомогою звертайтесь за телефоном 103, контактними телефонами сімейних лікарів та акушерськогінекологічного відділення 224-92.
Щоб перехитрити вірус, зміцнюйте захисні сили організму, забезпечте повноцінне харчування, багате на вітаміни та білки, уникайте надто людних місць, не переохолоджуйтесь.
Краще не хворійте та будьте здорові!
Сергій КОРИТНИЙ, лікар-акушер-гінеколог Бершадської ЦРЛ