У жіночій консультації Бершадської ОЛІЛ функціонує кабінет планування сім’ї, де можна отримати консультації лікаря, а при необхідності і лікування.
Планувати своє майбутнє – це веління часу, і добре, що все більше та більше молодих пар починають замислюватися про вагітність не за фактом її звершення, а заздалегідь, і приступають до планування за три-чотири місяці, а хто і за півроку до моменту зачаття.
Поява в сім’ї дитини – крок дуже відповідальний, до якого необхідно підготуватися як морально, психологічно, так і фізіологічно, щоб малюк народився здоровим. Потрібно розпочинати з відвідування лікаря акушера-гінеколога, який на прийомі обстежує жінку, бере мазки для аналізів і виписує рекомендації щодо подальшого плану дій.
Якщо ви ведете так званий жіночий календарик, буде не зайвим захопити його з собою. Навіть за результатами простого огляду та бесіди з майбутньою мамою лікар може зробити висновки про те, чи є у жінки порушення репродуктивної системи.
Паралельно з візитом до гінеколога необхідно буде відвідати кабінети окуліста, де лікар перевірить зір, стоматолога, щоб вилікувати всі зуби, і терапевта, який вас направить на обстеження та консультацію до інших фахівців, якщо ви страждаєте хронічними захворюваннями (гастритом, бронхітом, тонзилітом та інше).
Про це не зовсім приємно говорити, але парам, де хоча б один із майбутніх батьків вживає наркотики, дітей зачинати протипоказано. До планування можна приступати тільки після закінчення трьох років з моменту припинення цього згубного заняття, щоб дати організму повністю відновитися. А після лікування сифілісу до моменту зачаття необхідний період реабілітації в п’ять років.
Чомусь не завжди сприймаються серйозно слова лікарів про те, що здоров’я майбутньої дитини залежить не тільки від стану організму жінки, але також і чоловіка. Тому, якщо ви запланували народження малюка, то і майбутній батько повинен взяти в цьому найактивнішу участь. Треба позбутися шкідливих звичок, здати необхідні аналізи і, якщо буде потрібно, пройти курс лікування.
Планування вагітності дружини має розпочатися для майбутнього тата з відмови від куріння і будь-якого алкоголю, зокрема пива. Токсини алкоголю і нікотин чинять негативний вплив. Необхідно включити в раціон чоловіка якомога більше свіжих фруктів, овочів, почати приймати полівітаміни.
У період планування сім’ї слід уникати сидячого способу життя, щоб не було застою крові в ділянці таза, носіння тісної білизни, виснажливих фізичних навантажень, роботи з ноутбуком на колінах, носіння мобільного телефону в передніх кишенях штанів. А натомість треба приймати вітаміни, харчуватися натуральними продуктами, виключити консерванти, напівфабрикати, фастфуд, зміцнювати імунітет і здоров’я, пролікувати хронічні захворювання, які також є вогнищем інфекцій.
Лише спільними зусиллями чоловіка і дружини та виконанням усіх рекомендацій лікарів можна народити здорову дитину. У мить народження вашого малюка ви відчуєте неймовірне щастя і зрозумієте, що ваші зусилля були немарними. Нехай у кожній сім’ї лунає дитячий сміх і назавжди поселиться щастя батьківства та материнства.
Кабінет планування сім’ї жіночої консультації Бершадської ОЛІЛ працює щоденно з 8.00 до 16.00. Вихідні: субота та неділя.
Ірина ГЕРАСИМЧУК, завідуюча жіночою консультацією.