Після виїзду представників влади безпосередньо на місце події, одразу ж було зроблено відповідні висновки. Головою райдержадміністрації було дано посадовим особам конкретні доручення, про виконання яких вони звітували регулярно.
Та незважаючи на те, що ситуація перебувала під контролем, представники цієї громади знову звернулися з подібною скаргою, зателефонувавши ще й на «гарячу» лінію державної установи «Соціальний контактний центр». Районна комісія у складі заступника голови райдержадміністрації Н.М. Грицик, заступника міського голови В.А. Паламарчука та начальника служби ветеринарної медицини С.В. Манченко в черговий раз побувала на сміттєзвалищі. Потрібно сказати, що зміни на краще тут сталися. Це, зокрема, підтвердив і один з жителів райцентру Г.Б. Шевчук, який в цей час розвантажував сміття, привезене власним транспортом.
Факт самозаймання (а може хтось і підпалив навмисне), на жаль, мав місце теж. Але, показував на цей раз директор КП «Бершадьринок» М.І. Оніщук, якому підпорядковане це звалище, у нього було все напоготові: бульдозер, чимала ємкість з водою на причепі, щоб можна було швидко загасити вогонь.
На звалищі з цією метою постійно чергує хтось із робітників.
Не менш важливо, що тепер на його територію можна заїхати без проблем. Та й вивантажувати відходи почали подалі від житлового фонду.
Навіть у авторів скарги на цей раз не було жодних претензій до М.І. Оніщука.
Щодо відходів м’ясопереробки, про які теж йшлося у скарзі, то їх не було виявлено.
Скаржилися жителі проблемної місцевості і на те, що вода в їхніх криницях непридатна для пиття. У відповідь на це із районної СЕС нам повідомили, що при розгляді цього звернення санепідемслужбою вибірково проведено відбір проб води по вулиці Лісовій та провулку Лісовому для проведення санітарно-хімічних та бактеріологічних досліджень. Твердження заявників про те, що у питній воді, яку вони споживають, є «трупна паличка» безпідставні.
Досліджені проби води із цих криниць по санітарно-хімічних показниках відповідають вимогам ДСанПіНу-17110 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
По бактеріологічних показниках проби води теж відповідають таким вимогам, за винятком води з криниці по провулку Лісовому. Вона не облаштована згідно вимог санітарних норм та правил, потребує ремонту, відсутнє її огородження, не на належному рівні облаштовано відмостку, не проводиться щорічне її очищення та дезінфекція, герметично не закривається.
Отже, залишається лише додати: швидко і повністю вирішити проблему сміттєзвалища не так просто. З метою підвищення рівня екологічної безпеки на цій території вже навіть підготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво сучасного полігону твердих побутових відходів. Але вартість його будівництва – 5,7 мільйона гривень і є занадто великою для фінансування проекту з місцевих бюджетів. Тому від райдержадміністрації вже направлено пропозиції в інстанції обласного та державного рівнів щодо забезпечення коштами цього будівництва.
І, як тільки з'являться кошти, одразу можна буде говорити про вирішення цієї проблеми.
Всі давно вже зацікавлені, щоб сталося це якнайшвидше.