Останнім часом в області спостерігається значне збільшення кількості загорянь і загибелі людей. Із початку року на території Вінницької області зареєстровано 1619 пожеж, економічні втрати від яких склали 83 млн. 700 тис.
грн. Загинуло 45, травмовано 23 людини.
На території Бершадського району протягом року зафіксовано 110 пожеж, збитки від яких сягнули понад 3 млн.грн. Вогнем знищено та пошкоджено 32 будівлі і 5 одиниць автотехніки. Під час пожежі, яка виникла в Усті 17 січня, загинула одна людина, травмовано дві.
Основна причина виникнення займань – ігнорування упереджувальних заходів, невиконання вимог законодавчих і нормативних актів із питань пожежної безпеки.
Щоб запобігти виникненню пожеж цієї пори керівники підприємств та організацій мають здійснити наступне: – силами адміністрації, пожежно-технічних комісій здійснити перевірки стану пожежної безпеки виробничих, складських та інших приміщень; вилучити саморобні пожежонебезпечні та несправні електронагрівальні прилади; – провести протипожежні інструктажі з робітниками та службовцями, які зайняті на роботах із підвищеною пожежною небезпекою й відповідальними за експлуатацію опалювальних систем та електронагрівальних установок; – здійснити перевірку технічного стану пожежної автоматики, внутрішнього й зовнішнього протипожежного водогону, інших джерел водопостачання та підготувати їх до безперебійної експлуатації взимку; розмістити інформацію про місце їх установлення на пожежних щитах і стендах; – перевірити й відремонтувати теплогенерувальні та калориферні установки, печі, інші опалювальні прилади; постійно контролювати правильність їх утримування та експлуатації.
Керівники дитячих дошкільних установ, навчальних, лікувальних, культурно-освітніх і видовищних закладів, готелів та інших об’єктів із масовим перебуванням людей зобов’язані практично відпрацювати з підлеглими дії згідно з планами евакуації людей у разі виникнення пожежі.
Громадяни у житловому секторі, в першу чергу, мають пам’ятати: з настанням холодів збільшується кількість пожеж при користуванні нагрівальними та опалювальними приладами.
Бершадський районний сектор ГУ ДСНС України у Вінницькій області звертається до всіх із проханням не залишати без догляду печі та плити, не доручати нагляд за ними малолітнім дітям; віднести на небезпечну відстань від опалювальних печей меблі та ліжка; не застосовувати для розпалювання печей бензин, гас, інші пальні речовини.
Виходячи з домівки, не залишайте увімкненими в електромережу праски, плитки, каміни та інші електронагрівальні прилади.
У морозні дні більшість пожеж виникає від застосування саморобних електроплиток, розігріву водогінних труб факелами, паяльними лампами та від дитячих пустощів із сірниками, які можуть легко потрапити до їхніх рук.
Пам’ятайте! Тільки суворе дотримання правил пожежної безпеки відвертає біду!
Олександр ГОНЧАРУК, начальник Бершадського районного сектору ГУ ДСНС України у Вінницькій області, полковник служби цивільного захисту.