Минулої середи і в четвер очільник району побував у Михайлівській та Лісниченській територіальних громадах.
Під час прийому громадян Олександр Федорович спілкувався з багатьма михайлівчанами, які прийшли до нього із запитами. Найбільше їх турбують проблеми оплати за зданий в оренду земельний пай, так як вважають, що місцеві керівники сільгосппідприємств не враховують їх думки і оплату здійснюють недостатню. Довелося навіть запросити В.Я. Гондарука та А.Т. Головню до розмови з цього приводу і вони обіцяли дослухатися до пропозицій людей.
Існують проблеми тут і в молокоздавачів, які вирішувалися відразу на місці.
Завдає клопоту людям і непродуманий спуск води у ставку, про що теж велася мова з його орендарем.
Гарне враження залишилося від діяльності медперсоналу та головного лікаря місцевої амбулаторії, депутата районної ради І.Г. Пікули.
Вирішується питання, щоб відкрити тут терапевтичний філіал, щоб люди могли ще краще лікуватися.
Хоч педагогічний колектив місцевої школи багато робить для поліпшення навчальновиховного процесу, все ж матеріальна база її застаріла, опалення здійснюється грубками, а 58 дітей – дуже мало для навчального закладу такого рівня.
Проблем у місцевій громаді чимало, але не можна не відзначити позитивні зрушення, які сталися завдяки сільському голові А.П. Палагнію.
При підтримці районної влади ним зроблено багато добрих справ.
Зацікавило і відвідання двох відновлених та благоустроєних криниць за межами села, де можна відпочити і скуштувати прохолодної води.
Наступного дня представники з району відвідали ще й Лісниченську територіальну громаду. І потрібно відзначити, що і в цьому селі, завдячуючи підтримці, втручанню влади, сталися певні переміни на краще. Наприклад, вже декілька років підряд чи не найголовнішою із проблем був ремонт спортивної зали у школі. Крило її будови, де він розташований, взагалі було в аварійному стані. Тепер же, завдячуючи підтримці фінансами, вже у цьому навчальному році у залі проводитимуться уроки фізкультури. В ремонт вкладено великі кошти – крім ремонту всередині, замінено вікна та двері, дах перекрито, і нарешті, налагоджено водовідведення з нього, щоб не замокали і не руйнувалися стіни. Залишилося тільки зробити відмостку.
Завітавши на ФАП, застали чимало освітян на медогляді (на знімку). Тут гарні умови і пра цю ють професіонали.
Щопра вда працівники ФАПу просили посприяти їм коштами на деякий ремонт. Була скарга і на те, що «швидка допомога» з району приїжджає тільки на виклик працівників ФАПу.
Але невдовзі і ці проблеми планується зняти з порядку денного. Адже кількість населення дозволяє, щоб на базі цього ФАПу організувати амбулаторію загальної практики – сімейної медицини. Тоді і матимуть свій автомобіль. Не вирішується це питання тільки через те, що поки що не вдається підшукати лікаря, який би дав згоду працювати у цьому селі.
Щодо діяльності сільського голови О.Г. Світайла, то, як і під час попередніх візитів у це село, на кожному кроці відстежувалися позитивні сліди його діяльності. Наприклад, саме завдяки його ініціативі у досить зручному місці знайшла нову прописку сільська бібліотека. Заслуговує на увагу і досвід роботи бібліотекаря Л.І. Зарічанської.
Громада, звичайно, потребує ще більшої підтримки.
Однак О.Ф. Снігур пояснив, що не все вдається вирішити відразу, бо на все потрібні кошти. Навіть, щоб у пору виплатити відпускні освітянам, довелося взяти сім мільйонів гривень кредиту, який вже успішно погашається.
Певні непорозуміння поки що є у цій громаді щодо розрахунків за здану в оренду землю, і ця проблема теж потребує вирішення.
Завдяки підтримці влади невдовзі буде висипано і дорогу до кладовища.
Павло БАЙДАЛЮК