На знімку: директор Флоринського СЦ СССДМ М.М. Литвинюк і спеціаліст І категорії центру В.В. Муляр аналізують результати анкетування молоді.
Та чи скрізь у нас створені умови для того, щоб молода людина, молода сім’я почували себе комфортно? Нижче мова піде про те, як реалізується молодіжна політика у Флоринській територіальній громаді.
Флорино – особливе, приміське село з досить розвиненою інфраструктурою, на території якого функціонують чимало підприємств, організацій та установ, зареєстровано більше 70 суб’єктів підприємницької діяльності. В селі проживають понад 4750 чоловік, з них 2296 осіб – молодь віком до 35 років. Тому не випадково тут за ініціативи та активного сприяння сільського голови В.І. Нікітчука два з половиною роки тому було створено сільський центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді.
– За цей час, – розповідає директор М.М. Литвинюк, – нашими працівниками надано майже 3,5 тисячі послуг, проведено соціальне інспектування 91 сім’ї, 10 з них взято під соціальний супровід. Нині центром охоплено 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 52 дитини та молодих людей з функціональними обмеженнями, 20 багатодітних та 17 малозабезпечених сімей.
Мирослава Миколаївна навела чимало прикладів і даних, які свідчать про ефективну роботу сільського центру СССДМ. Зокрема, завдяки участі в конкурсі проектів Програми розвитку ООН придбано автобус для підвозу дітей до школи та дитячого садка. До речі, працівники центру постійно беруть активну участь в розробці та реалізації проектів підтримки місцевого розвитку. В цьому допомагає йому місцеве комунальне підприємство «Флор-ІНН Сервіс», яке очолює С.Г Бевзенко. Нині, наприклад, вони разом працюють над створенням в дитсадку «Колосок» п’ятої групи, адже в селі 350 дітей дошкільного віку, а відвідувати дитячу установу мають можливість лише сто малюків.
Тож відповідний проект подано на обласний конкурс.
Взагалі, флоринська молодь, за словами М.М. Литвинюк, відчула, що в селі з’явився такий центр. Його працівники особливо багато заходів-відеолекторіїв профілактичного змісту, бесід, лекцій на тему збереження здоров’я тощо проводять в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. При цьому тісно співпрацюють з медиками, педагогами, дільничними інспекторами міліції.
Неабиякою проблемою, зізнається Мирослава Миколаївна, є організація дозвілля молоді. Цим, до речі, переймаються і батьки дітей. Не секрет, що нині молодь більше приваблюють бари та кафе. Працівники центру нещодавно провели анкетування серед учнів на тему, як проводити дозвілля. Виявилося, що школярі мріють про картинговий клуб, кінозал, спортивний майданчик і басейн, а ще про те, щоб знову діяла дискотека. Робота в цьому напрямку, зазначила М.М. Литвинюк, ведеться.
Вона щиро сподівається, що в недалекому майбутньому запрацюють і картинговий клуб і кінозал, буде й дискотека.
Центром розпочато роботу й по створенню мобільної групи, яка надаватиме дітямінвалідам послуги, залучатиме їх до участі в масових заходах. Враховуючи те, що у Флорино проживають 196 осіб з особливими потребами, при сільській амбулаторії створюється консультативний пункт.
Спілкуючись з працівниками СЦ СССДМ, відчував: ідеї тут так і фонтанують. Чимало з них за сприяння і підтримки Флоринського сільського голови В.І. Нікітчука вже вдалося втілити в життя, інші – в процесі розробки та реалізації.
Наприкінці розмови поцікавився: чи не тікає молодь з села? Мирослава Литвинюк запевнила: у Флорино з кожним роком все більше народжується дітей, більше стає й молоді.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ