Відсутні первинні засоби пожежогасіння на зернозбиральній техніці, зерноскладах та зернотоках в господарствах: ТОВ "Жорняки"
с.
Війтівки, ПП "Валентина"
с.
Михайлівки, ПП "Авангард" с.
Ставків, ТОВ "Україна" с.
Тернівки, СФГ "Новосулківське" с.
Війтівки, ПП "Обрій" с.
Тирлівки.
В ряді господарств в незадовільному протипожежному стані знаходяться зерно-складські приміщення. Так, дерев'яні деталі не обробляються тривалий час вогнетривким розчином, відсутня автоматична пожежна сигналізація, освітлювальна електромережа експлуатується з грубими порушеннями вимог правил влаштування електроустановок. Такі недоліки виявлені в ТОВ "Прогрес" с.
Серединки, ПП "Промтехагросервіс" с. Кошаринець, ТОВ "Удич"
с.
М'якоходу та в інших.
В господарствах ТОВ "Жорняки" та СФГ "Новосулківське" с.
Війтівки, ПП "Авангард" с.
Ставків завчасно хлібні масиви не обкошувались та не оборювались захисною смугою, великі хлібні масиви не розділялись на ділянки, відсутні також були бочки з водою та трактори з плугами в місцях, де працювала сільськогосподарська техніка.
Порушуються протипожежні вимоги при заготівлі грубих кормів. В ряді господарств трактори, що працюють скиртоукладачами, не обладнані справними іскрогасниками, на них відсутні бідони з водою, вихлопні колектори не захищені металевими щитками. По закінченню скиртування не проводиться очистка території поблизу від соломи, скирти своєчасно не оборюються та не забезпечуються блискавкозахистом. Ці недоліки характерні для господарств сіл
Красносілки,
Голдашівки, Кошаринець та інших.
На цей час в селах:
Лісниче,
Війтівка,
Велика Киріївка,
Голдашівка,
Серединка,
Ставки зовсім не організовано пожежогасіння через несправність пожежних автомобілів.
Викликає тривогу й те, що в господарстві ПП "Авангард" с.
Ставків, ТОВ "Україна"
с.
Тернівки, ТОВ "Лан"
с.
Маньківки, ТОВ "Березівське" с.
Березівки, ПП "Обрій" с.
Тирлівки, ТОВ "Яланецьке" с.
Яланця на посадах начальника пожежно-сторожової охорони, в обов'язки якої входить проведення запобіжних заходів по попередженню пожеж, організація пожежогасіння у відповідному населеному пункті, працюють за сумісництвом, та в зв'язку із зайнятістю по виконанню обов'язків за основною посадою питанням пожежної безпеки та пожежогасіння часу не приділяють.
Особливу увагу слід приділити охороні грубих кормів на кормових дворах, де на невеликих площах зосереджена велика кількість кормів, основний запас їжі, а при виникненні пожежі всі вони можуть бути знищені вогнем. Тому кормові двори повинні бути обгороджені, а ворота на в'їздах закриватися на замки. На кормовому дворі на випадок виникнення пожежі та гасіння вогню повинен бути зосереджений запас води та первинних засобів пожежогасіння. Обов'язково назначати цілодобову охорону, піднавіси для грубих кормів та групи скирт, забезпечувати блискавкозахистами. На підходах до кормових дворів, окремих скирт необхідно встановити таблички з попереджувальними надписами про заборону застосування відкритого вогню, куріння, під'їзду та проходу сторонніх осіб.
Для попередження самозаймання соломи та сіна в скиртах потрібно встановити контроль за станом температури, коли вона підвищується в середині скирти, її слід розібрати для повного охолодження. Виконання цих порад забезпечить збереження грубих кормів від вогню та збитків.
Рейдова бригада: Олександр ГОНЧАРУК, начальник РВ ГУ МНС, майор внутрішньої служби;
Анатолій ГОНЧАР, заступник начальника, капітан внутрішньої служби;
Богдан ГРИЦЮК, державний інспектор пожежного нагляду Вінницької області, старший лейтенант внутрішньої служби;
Павло КУШПЕЛА,
кор. газети.