Найперше він проінформував про те, що за цей період 600 ветеранів відійшли у вічність (їхню пам’ять вшановано хвилиною мовчання). Нині в районі проживає 21625 ветеранів, які об’єднані у 30 ветеранських організацій (29 сільських і 1 міську).
Головне завдання президії районної організації та її структурних підрозділів на місцях – сприяння покращенню соціального, побутового та медичного обслуговування ветеранів. Було проведено 50 засідань президії. Обговорювалися різноманітні питання згаданих вище напрямків діяльності.
Активно діяли при районній раді ветеранів спілки інвалідів, дітей війни, воїнівафганців.
Доповідач при аналізі роботи районної організації назвав приклади гарної співпраці осередків з керівниками підприємств та органами місцевого самоврядування (Устя, Війтівка, Шляхова, Маньківка, Джулинка, Флорине, Бершадь). Підтримують роботу ветеранських організацій районна та міська ради.
На жаль, у зв’язку із закриттям багатьох підприємств чимало людей похилого віку залишаються сам на сам із своїми проблемами, не мають матеріальної підтримки. Тож треба закріпити таких людей за діючими підприємствами, які розміщені на територіях громад. Це зробили М.І. Кольченко, керівники підприємств П.Г. Марущак (Устя), В.В. Довгополюк (Дяківка), О.Ф. Кавун (Серединка), О.І. Ковбасюк (Шляхова).
Доповідач далі проаналізував пенсійне забезпечення ветеранів: воно низьке і не забезпечує нормальний рівень життя цих людей. Не виконується Закон України «Про соціальний захист ветеранів». У районі нема торгівельної точки, яка б реалізовувала продукти для ветеранів за знижкою. Тим часом ціни на продукти постійно зростають, як і тарифи на компослуги.
Варто активізувати передплату на періодику для ветеранів.
На засіданнях президії розглядалися питання медичного обслуговування ветеранів.
Хоч воно і поліпшилося, але ліки дорожчають, ціни на них у різних аптеках різні.
У раду ветеранів приходять люди, які просять допомоги на лікування, але, на жаль, нема можливості виділяти на це великі кошти. Допомога мізерна, і рада безсила у вирішенні цього питання.
Ветеранська організація постійно тримає у центрі уваги питання патріотичного виховання молоді. У багатьох школах є музеї або куточки бойової і трудової слави. Прикладом у цьому є школи №1 м. Бершаді, Яланецька, Устянська, П’ятківська. З’являються нові куточки «Мій тато воює в АТО».
Для людей похилого віку майже в усіх населених пунктах організовують тематичні зустрічі, концерти, благодійні обіди.
Доповідач проаналізував хід звітів і виборів у ветеранських осередках. Успішно вони пройшли в Бершаді, Усті, Флориному, П’ятківці. Незадовільно – в Яланці, Ставках, Михайлівці.
На фінансування організації згідно з рішенням районної ради у 2014 і 2015 роках було виділено по 35 тисяч гривень. Кошти використовуються для заохочення постійних працівників, оплати тепло-, електро- та водопостачання, надання одноразової матеріальної допомоги ветеранам до державних свят.
Завершуючи доповідь, Володимир Максимович закликав присутніх не забувати про людей похилого віку, турбуватися про них.