Fridge magnet wooden gears

Екологічний проект "Впровадження інноваційних підходів щодо підвищення екологічної безпеки населення Бершадського району"

  • Подобається3Не подобається
  • 17 Грудня 2010 р


ДОКЛАДНИЙ ОПИС ПРОЕКТУ

Опис та соціально-економічний аналіз проблеми, на розв’язання якої спрямовано проект.

Бершадський район розміщений у межах лісостепової зони на південному сході Вінницької області на Придніпровській і Подільській височинах, природною мережею яких є річка Південний Буг, що ділить район навпіл. Площа району – 1285,83 кв. км. Населених пунктів – 45. Сільських рад – 28, міська рада – 1.

Бершадський район межує із трьома сусідніми районами Вінницької області – Тростянецьким, Теплицьким і Чечельницьким, а також із трьома сусідніми областями – Кіровоградською, Одеською та Черкаською.

Поверхня – пологохвиляста лісова рівнина з розвинутою мережею річок та балок. Абсолютні висоти – 100-200 метрів над рівнем моря. Для рельєфу місцевості характерним є чергування підвищених ділянок суходолу із зниженими. Рівнинність поверхні – сприятлива умова для ведення сільського господарства.

Головна річка – Південний Буг з притоками Дохною, Берладинкою, Удичем.

Загальна чисельність населення Бершадського району станом на 1.04.09 р. складає 64 тисячі 225 чоловік, в т.ч. міського –13 тисяч 225 осіб, сільського – 51 тисяча чоловік.

В галузях економіки району зайнято 12,3 тис. осіб, у тому числі у сільському господарстві – 4,5 тис., в промисловості – 2 тисячі, 4,6 тис. чоловік займаються підприємницькою діяльністю, 1,2 тис. працюють в бюджетній сфері.

Промисловий комплекс Бершадського району представляють 10 підприємств, що відносяться до 4 галузей народного господарства, а саме: харчова, легка, будівельна та машинобудівна.

В результаті діяльності таких потужних підприємств, як ВАТ «Птахокомбінат «Бершадський», ДП «Бершадський спиртовий завод», ЗАТ «Бершадський пивокомбінат», ПАТ «Бершадьмолоко», ВАТ «Бершадський електротехнічний завод», автотранспортних підприємств завдається шкода зовнішньому середовищу району.

Враховуючи те, що Бершадський район – аграрнопромисловий і застосування мінеральних добрив, засобів захисту рослин є невід’ємною складовою високих врожаїв, сезонне їх застосування становить 9,5 тис. тонн. Таке масштабне застосування призвело до погіршення хімічного складу води більшості водоймищ.

Водний фонд району складається із 128 ставків та 5 водосховищ, загальною площею водного дзеркала 1280 га та 710 га відповідно. При цьому слід зазначити, що по території району протікає річка Південний Буг протяжністю 46 км та малі річки загальною довжиною 203 км.

Даний проект розроблено відповідно до п.16 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання вимог ст.15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Верховної Ради України від 2 березня 1998 року «Основні напрямки державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки», рішення 3 сесії Вінницької обласної ради 4 скликання від 26.07.2002 р. «Про хід виконання Комплексної програми охорони довкілля Вінницької області», рішення 10 сесії Бершадської районної ради від 11 червня 2004 року «Про Комплексну екологічну програму Бершадського району на 2004-2015 роки» (зі змінами) та рішення 22 сесії від 23 січня 2009 року «Про міську програму охорони навколишнього природного середовища на 2009-2010 роки».

Детальне визначення проблематики проекту було здійснено на основі глибокого, комплексного аналізу діяльності основних суб’єктів господарювання, які погіршують екологічну ситуацію в районі.

  1. Технологічний процес державного підприємства «Бершадський спиртовий завод» передбачає утворення щоденно 300 тонн післяспиртової барди, в склад якої входить 23 хімічних речовини, більшість з них кислоти. 50 відсотків барди відкачується на поля фільтрації площею 20 га, які розміщені на землях Флоринської сільської ради. Дані поля існують понад 150 років. Їх очистка і реконструкція практично не здійснювались, що стало однією із причин забруднення підземних вод.
  2. Більше 50 років на землях Флоринської сільської ради діє міське сміттєзвалище площею 10 га. Щоденно на нього вивозяться тверді побутові відходи більше як 42 підприємств, організацій і установ та 20 тисяч населення м. Бершаді та с. Флорино. Тільки за 2008 рік вивезено 2,9 тисяч кубічних метрів твердих побутових відходів. Ресурс нині діючого полігону давно вичерпався, а тому виділено земельну ділянку для нового сміттєзвалища площею 6,6 га. Виготовлено технічну документацію на проект для будівництва нової сортувальної станції, для якої на даний момент виділено 85 тис. грн., проведено геодезнопошукові роботи. Придбана спецтехніка – трактор МТЗ82, причіп 2 ПТС 4, гідравлічний навантажувач ТЛ-9, бульдозер ДТ-75.
  3. Для забезпечення життєдіяльності населення м. Бершаді та промислових підприємств, які розташовані в межах міста та села Флорино, використовуються очисні споруди площею 2 га, які діють протягом 35 років. В цей комплекс очисних споруд входять 3 (три) біостави площею 3 га, стічні води з яких попадають у водоймища сіл Поташні, Малої Киріївки, Осіївки, Лугової, Усті, В. Киріївки та річку Південний Буг. Загальна чисельність населення вищезазначених сіл майже 9 тисяч чоловік.
  4. Понад 35 років експлуатується напірний каналізаційний колектор протяжністю 3550 метрів. Він прокладений по густонаселеному індивідуально-житловому сектору міста Бершаді і села Флорино. Постійні прориви призводять до того, що значна частина каналізаційних стоків, просочуючись через грунт, потрапляють у громадські та індивідуальні криниці. При цьому санітарно-хімічні дані: запах, кольоровість, вміст нітратів та бактеріологічні показники колі-індексу на 20-25% перевищують допустимі норми. Внаслідок цього вода в криницях непридатна до вживання. Актуальним є забезпечення населення району централізованим водопостачанням з артезіанських свердловин відповідно до державних стандартів.
  5. На території міста Бершаді існує система теплових мереж, яка включає в себе 6 котелень, на яких щорічно спалюється понад 7000 тонн вугілля. При цьому викидиOпэ твердих речовин в атмосферу становлять: окису сірки – 131,9 тонн, окису азоту – 7,3 тонни, окису вуглецю – 35,2 тонни, золи – 54,3 тонни. Окрім того, котельні ПАТ «Бершадьмолоко», ДП «Бершадський спиртовий завод», ЗАТ «Бершадський пивокомбінат», ВАТ «Бершадський електротехнічний завод» працюють на мазуті, який є продуктом коксохімічної переробки, і його викиди також негативно впливають на навколишнє середовище.
  6. Центральний хімічний склад займає площу 1 га і розташований на землях запасу Флоринської сільської ради, у якому понад 40 років складувалися мінеральні добрива та інші хімікати, що використовувалися в сільському господарстві. Це призвело до небезпечного забруднення прилеглої території.
  7. Нафтобаза площею 3,9 га, яка розташована на території Флоринської сільської ради, є носієм небезпеки для населення територіальної громади села через неналежне зберігання нафтопродуктів. Ці землі потребують термінової рекультивації.
  8. На погіршення екологічної ситуації в районі впливає виробничо-технологічний та приватний транспорт, якого нараховується 15,5 тисяч одиниць. Утилізація відпрацьованих шин та мастил не здійснюється в повному обсязі відповідно до Закону України «Про тверді та побутові відходи», що призводить до значного їх накопичення.

Сторінки:
5 4 3 2 1
Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
7 фото   
<b>Випуск медсестер Бершадського медколеджу</b><br />Здається, ще зовсім недавно, вони прийшли вперше до цього коледжу. Обравши саме його, для того, щоб відкрити для себе...
3 фото   
<b>Семінар з сільськими головами за участю польської делегації</b><br />З 9 по 19 липня у Бершадському районі перебуває делегація з Республіки Польща. До її складу входять 14 працівників...
2 фото   
<b>Працюють спільно на результат</b><br />Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур продовжує виїзди в територіальні громади району. Цього разу він побував у...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Жарун Федот Іванович (1893) 1893 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Прикрасилась новими спорудами центральна площа, де височить будинок райкому КП України та районної Ради депутатів трудящих. Окрасою площі є чудовий пам'ятник вождеві трудящих В. І. Леніну. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Екологічний проект "Впровадження інноваційних підходів щодо підвищення екологічної безпеки населення Бершадського району" - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення