Реальна можливість виконання проекту.
В районі набуто значний практичний досвід роботи щодо вирішення екологічних проблем. За останні роки для покращення санітарно-екологічної роботи було здійснено паспортизацію 98 відсотків сміттєзвалищ, відновлена робота водогонів у селах – Баланівка, Голдашівка, Тернівка та Шляхова загальною протяжністю 8,7 км. На території міської ради введена в експлуатацію, а у Флоринській сільській раді проведено капітальний ремонт артезіанських свердловин на загальну суму 415 тисяч гривень. У місті Бершаді побудовано два водогони протяжністю 1250 метрів загальною вартістю 461 тис. грн., замінено 390 метрів водогону на суму 47 тис. грн., модернізовано 1000 метрів водонапірного каналізаційного колектора загальними витратами 235 тис. грн. та введено в дію насосно-каналізаційну станцію кошторисною вартістю 365 тисяч гривень.
В районі створена Координаційна рада з питань екологічної безпеки, яка безпосередньо здійснює управління та контроль за реалізацією прийнятих програм, подолання пасивності жителів у вирішенні екологічних проблем, підготовкою і проведенням конкурсів з екологічних питань. Тільки в останні роки були реалізовані регіональні екологічні програми: «Джерело», «Чиста криниця», «Благоустрій».
В квітні щороку проводяться обласна та районна наради по проведенню двомісячника благоустрою за участю голів районних рад, райдержадміністрацій, міських, селищних та сільських голів, відповідних установ та організацій області.
У 2009 році в районі був проведений двомісячник благоустрою населених пунктів, що сприяло збільшенню в районі площі лісових насаджень до 59,74 гектарів; було упорядковано території парків, скверів, алей, меморіалів – 105,89 гектарів; створено 7 нових парків, площа яких 5,42 гектара; посаджено 15337 шт. дерев та 2774 шт. кущів; площа нових газонів і квітників – 8,14 гектара; ліквідовано 142 стихійних сміттєзвалища.
Протяжність очищених від сміття берегів – 54,4 км; розчищено та упорядковано 59 джерел; створено 5 нових дитячих та спортивних майданчиків; поліпшено 50 місць масового перебування та відпочинку населення. Загалом на всі заходи витрачено 113 тисяч 966 гривень, а в заходах прийняло участь 16 тисяч 220 чоловік.
Серед інформаційно-просвітницьких заходів здійснено та проведено: 2 конференції, 17 «круглих столів», 10 конкурсів, 1 радіопередача, 20 статей в пресі (районна та міська), 10 екологічних виставок, розроблено 294 (листівок) плакатів щодо благоустрою, проведено 29 засідань сесій та їх виконавчих комітетів щодо благоустрою, 93 інших заходів.
В Сумівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів створено учнівське лісництво «Юні друзі лісу», діє при державному підприємстві «Бершадське лісове господарство» понад 35 років. З його рядів вийшло багато лісівників, які плідно трудяться на теренах лісового господарства України. У 2008 році юні лісівники стали призерами республіканського конкурсу учнівських лісництв (3-є місце).
Вони представляли Вінниччину на ІІ Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв, який проходив у Сумах.
На базі Флоринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів активно працює молодіжне екологічне об’єднання «Паросток», обладнано екологічний кабінет, закладено сад випускників і дендрарій.
Даний проект передбачає наступні заходи: організацію семінарських занять, «круглих столів»щодо обговорення проблем екологічного стану в районі; навчання працівників комунальних господарств територіальних громад з метою підвищення кваліфікації та вивчення нових, сучасних методик ведення господарства; внесення змін та доповнень до Комплексної екологічної програми Бершадського району на 2004-2015 роки; проведення Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради з порядком денним: «Про основні напрямки вирішення проблеми поводження з промисловими та твердими побутовими відходами у Бершадському районі»; закупівля нового обладнання та сучасної техніки для збору, вивозу і переробки, утилізації твердих побутових відходів; проведення підсумкової конференції щодо результатів реалізації даного проекту.
В процесі втілення в життя проекту передбачається отримати наступні результати: паспортизація сміттєзвалищ та ліквідація стихійних сміттєзвалищ; налагодження системи збору та вивозу твердих побутових відходів; організація системи переробки твердих побутових відходів; сприяння створенню в сільських радах комунальних підприємств; покращання санітарно-епідеміологічного та екологічного стану в Бершадському районі; зниження рівня захворюваності жителів району.
Цільовими групами даного проекту є: – жителі територіальних громад району; – промислові підприємства району; – діючі комунальні підприємства району; – малі підприємства ра - йону, які займатимуться збором, вивозом, переробкою та утилізацією твердих побутових відходів.
На реалізацію вищезазначеного проекту необхідно витратити 720 тис. грн. Із них: – з місцевого бюджету – 100 тис. грн.; – організацій-партнерів – 120 тис. грн.; – фонд Конкурсу – 500 тис. грн.
Організаціями-партнерами із реалізації даного проекту є:
Комунальне підприємство «Бершадське житлово-комунальне господарство».
Бершадський відокремлений підрозділ водопровідноканалізаційного господарства.
Бершадська міська рада.
Комунальне підприємство «Обрій» с. Флорино.
ПАТ «Бершадьмолоко».