Fridge magnet wooden gears

ШКОЛА ВЧИТЕЛЕМ СТОЇТЬ, А ДЕРЖАВА – ШКОЛОЮ

  • Подобається0Не подобається
  • 25 Лютого 2007, 13:55

Сучасні освітні комунікаційні технології вимагають від педагогів творчості, ініціативи, підприємливості. Переконана: головним лейтмотивом спільних дій влади, громадськості, освітян має стати вихід освіти на нові позиції, на шляхи реальної конкурентоспроможності.
У районі за останні роки сталися помітні зрушення щодо оновлення середньої освіти.
Дошкілля – важлива ланка освіти
Забезпечення різнобічного розвитку дітей разом із батьками здійснюють 39 дошкільних навчальних закладів. За останні два роки відновили діяльність 6 дитячих садків: у селах П’ятківці, Яланці, Маньківці, Сумівці, Ставках, Лісничому. Як результат – ДНЗ відвідують на 150 дітей більше.
Охоплено дошкільною освітою понад 1170 дітей, що становить 61,2%. Цей показник – один із найкращих на Вінниччині. Для порівняння: охоплення дошкільною освітою по області – 50 %, по Україні – 51.
Особлива увага приділяється дошкільній освіті дітей 5-річного віку (старші групи). Їх нараховується в районі 583, з них відвідують ДНЗ 500 дітей (85%).
Подбали торік про підвіз дітей до дитячих навчальних закладів голови сільських рад у Флорино, Маньківці, Джулинці, Серебрії, Осіївці.
Серед завдань, які стоять перед ДНЗ, – подбати про безоплатне утримання у дошкільному закладі дітей, що належать до соціально незахищених категорій (зараз вони утримуються на 50 %). Потрібно вирішувати питання створення в садочках груп з різним режимом перебування, а також соціально-педагогічного патронату у селах з малою кількістю дітей.
Навчально-матеріальна база
Останнім часом відбулися якісні зрушення у фінансовому забезпеченні роботи закладів освіти. У 2007 р. фактичні видатки на освіту у відношенні до районного бюджету зросли і складають 46,8%. Видатки на 1 учня за 4 роки збільшились у 2,8 раза і становлять 3101 грн.
Майже 1 млн. грн. витрачено на зміцнення матеріальної бази. Торік придбано і встановлено 7 котлів для опалення шкіл твердим паливом, газифіковано 3 школи – М’якохідську, Чернятську, Теофилівську. Проведено ремонт опалювальних систем у Яланецькій, Флоринській, Тирлівській, Устянській ЗОШ.
Здійснено капітальний ремонт дахів у 3-х школах: №1, №2 райцентру, Шляхівської. Встановлено водопровідне і каналізаційне обладнання у Михайлівській, Вовчанській, Джулинській ЗОШ.
В аварійному стані перебувала з 1992 року Лісничанська школа, і лише влітку минулого року влада прийняла рішення про проведення капітального ремонту будівлі.
З цією метою було виділено 150 тис. грн. Через 2 місяці учні, які навчалися в адміністративному приміщенні сільської громади, знову сіли за парти.
Незважаючи на демографічну кризу, жодна школа в районі не була закрита або реорганізована.
Продовжувалась робота по забезпеченню установ освіти посадами практичних психологів. Введено по 0,5 ставки в Осіївській, Флоринській, Бершадських ЗОШ №1 та №3, Баланівській. Крім того, на базі райметодкабінету створено психолого-медико-педагогічну комісію для роботи з проблемними дітьми.
У вересні минулого року на базі Бершадської ЗОШ № 3 створено студію по естетичному та творчому розвитку дитини і введено ставку керівника студії.
Виникло питання про забезпечення шкіл медичними кадрами, яке підтримано в РДА і буде вирішено найближчим часом. Планується в школах, які мають понад 100 учнів, ввести по 0,5 ставки медсестри.
В бюджеті 2007 р. вдвічі збільшено кошти на харчування учнів 1-4-х класів. Крім цього, вирішено питання про централізований завіз продуктів харчування до шкільних їдалень.
В районі комп’ютеризовано всі школи, 24 мають комп’ютерні класи. Торік за бюджетні кошти (майже 180 тис. грн.) придбано 63 комп’ютери. По району на 1 комп’ютер припадає 27 учнів.
Проводиться робота по створенню програм дидактичних і методичних посібників на електронних носіях. Ми поставили завдання: кожний вчитель повинен вміти працювати на комп’ютері. З цією метою створено на базі Бершадської ЗОШ №1 комп’ютерний центр. Проводиться робота з обдарованими дітьми району. Створено міжшкільний факультет з інформатики для учнів 7-10-х класів та організовано всеобуч з учнями інших шкіл.
До Інтернету підключено 5 шкіл, у нинішньому навчальному році плануємо підключити до нього половину ЗОШ І-ІІІ ступенів. Перед освітянами району поставлено завдання серйозно підготуватися до участі у Всеукраїнському освітньому порталі «Острів знань».
Учитель – ключова фігура
Глибоко переконана: обличчям нації є її учитель. Перемоги і здобутки держава отримує завдяки і їх праці.
На сьогодні у закладах освіти працюють 150 (14%) педагогів з вищою кваліфікаційною категорією, 32 (3%) учителів-методистів, 31 (3%) старших учителів.
Районна влада уважно ставиться до творчо працюючого учителя, а обдарованих педагогів на Бершадщині багато. Відділ освіти провів торік зустріч із цими талановитими людьми з метою популяризації їх творчості.
Вирішено також питання про створення освітянського літературно-мистецького об’єднання з числа талановитих учителів та учнів. Перше засідання приурочено 75–річчю Вінницької області.
Окрім матеріальних стимулів, не забуваємо про престиж праці учителя. У 2006 р. 27 педагогів було відзначено за результатами фахової атестації, 4 отримали звання «Відмінник освіти України», 3 – нагороджені грамотами Міністерства освіти і науки.
Ми поставили завдання про створення у наших закладах освіти музейних кімнат і куточків, музеїв учителя, педагога, а також музею шкільного підручника. Розпочали цю роботу в Бершадській №1, Устянській, Війтівській школах, де оформлено стенди, зібрано експозиційні та пошукові матеріали про директорів та педагогів, які у різний час працювали в цих закладах освіти.
Таке вшанування не на словах, а на ділі підвищує престиж професії учителя, слугує зразком навчання і виховання молоді.
Для кращого зворотного зв’язку між закладами освіти та відділом освіти, пропаганди передового педагогічного досвіду, поширення інформаційного простору прийнято рішення про заснування районної освітянської газети.
Учні – люди майбутнього
Пріоритетом у діяльності всіх навчальних закладів є турбота про дітей-сиріт та із малозабезпечених, багатодітних і неблагонадійних сімей, а також дітей-інвалідів. На обліку у відділі освіти 14 дітей-сиріт, 34 дитини, які позбавлені батьківського піклування.
Щорічно вживаються заходи по оздоровленню дітей пільгових категорій. У минулому році на їх оздоровлення використано 74 тис. грн., 4 неповнолітнім виплачено допомогу в розмірі 795 грн, 15 – отримали таку допомогу в лютому цього року.
На сьогоднішній день в ЦРЛ перебуває на обліку 220 дітей-інвалідів. Вони потребують постійного піклування дорослих, індивідуальної допомоги у процесі засвоєння знань, умінь і навичок. Багато із названих проблем вирішиться із утворенням у цьому році у відділі освіти психолого-медико-педагогічної служби.
Напередодні Дня Святого Миколая кожному з дітей-сиріт та інвалідів було надано грошову допомогу в розмірі 30 грн., які вручила голова РДА С.Л. Шульц. Ми дуже вдячні депутату райради І.І. Андрушку, керівнику птахокомбінату «Бершадський», який виділив кошти на перегляд дітьми-сиротами та інвалідами вистави Вінницького облдрамтеатру. Дякуємо також керівникам товариств «Спайк» О.М. Лехману та «Калина» Р.С. Бондар за солодощі, які було вручено цим дітям.
Напередодні Дня інвалідів було проведено в школах району благодійну акцію «Допоможи ближньому», гроші за яку перераховано на районну організацію інвалідів «Оберіг» та в Інститут нейрохірургії на придбання «Гама-ножа».
Серед найболючіших проблем, якими переймаються освітяни, залишається дитяче та підліткове жебрацтво, хуліганство та аморальність.
Осучаснений вид дитячої бездоглядності – залишення дітей під нагляд бабусь та дідусів матерями, які виїздять за кордон. Зараз у школах навчається 77 таких дітей. В основному їх стосунки з батьками-заробітчанами перетворюються у грошово-майнові, внаслідок чого вони залишені сам на сам зі своїми проблемами.
Тому пріоритетом у роботі вважаємо посилену увагу до дітей так званої групи ризику. Ці проблеми постійно в центрі уваги педколективів, відділу освіти. Питання обговорюється на педрадах, колегіях відділу освіти. Ми вдячні, що РДА у грудні минулого року було проведено розширену колегію, а райрадою – „круглий стіл”, на які було винесено обговорення питань дитячої бездоглядності, поліпшення виховної роботи.
З метою покращання виховної роботи, залучення до проблем виховання батьків на Бершадщині створено в цьому році громадську організацію батьків школярів району. Проведено у лютому зустріч із лідерами учнівського самоврядування.
Наш район багатий талановитою молоддю. 14 учнів стали призерами обласних олімпіад, а торік учениця
9-го класу Війтівської школи Наталія Корява виборола ІІІ місце на Всеукраїнській олімпіаді з біології. Юлія Бегеба, учениця 11 класу Баланівської ЗОШ, ввійшла в число переможців на олімпіаді з української мови та літератури і стала стипендіатом Кабінету Міністрів України.
Високий рівень засвідчили 3 учні з Бершадської ЗОШ №1, Осіївської школи, які були учасниками обласного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика. Двоє учнів ЗОШ №2 – дипломанти турніру юних винахідників та раціоналізаторів.
11 учнів репрезентували наш район на обласних засіданнях різних відділень МАН. Учень ПТШ виборов диплом ІІ ступеня в обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.
Призерами Всеукраїнських конкурсів учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої» та «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» стали 2 учні БСШ № 1.
За підсумками учнівських олімпіад з базових дисциплін команда олімпійців нашого району посіла ІІ призове місце серед сільських районів області (третій рік підряд).
Перспективи
і завдання
На розширеній колегії МОН, яка відбулася перед початком навчального року і на яку вперше за останні роки запрошено начальників відділів освіти з усієї України, було визначено основні завдання роботи галузі у найближчі роки.
Перш за все – це створення мережі навчально-виховних комплексів «Загальноосвітній навчальний заклад – ДНЗ»; принципово нового типу навчального закладу – «Школа – родина» для навчання дітей у неперспективних селах за місцем їх проживання, де один учитель буде викладати всі предмети, отримуючи подвійну заробітну плату; визначення опорних шкіл та організація освітніх округів, центром яких мають стати навчальні заклади сучасної забудови, оснащені комп’ютерними класами, сучасними навчальними кабінетами. На базі таких шкіл будуть організовані профільне навчання, факультативи.
Школа має готувати дітей до кращого життя. Учні – це люди з майбутнього. Учителі не повинні бути з минулого, а керівник має працювати сьогодні так, щоб завтрашній день був світлим і добрим.
Людмила ПОЧВІРНА,
начальник відділу
освіти РДА.

Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Чи стане цей мітинг уроком?</b><br />Якщо п’ятниця, 13-е число червня, зранку для медиків була святковою, адже у першій половині дня проводилися...
2 фото   
<b>«Цей пленер – подарунок долі...»</b><br />Нинішній мистецький пленер «Поташня &ndash; чарунка Поділля-2011» у цьому селі відбувся, як завжди, у розповні літа....
2 фото   
<b>Футбольне свято в Бершаді</b><br />15 жовтня проведено спортивне змагання, присвячене святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню захисника України, Дню...
6 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Тростянеччина</b><br />Цього разу учасники туру &ndash; редактори комунальних газет області, побували на Тростянеччині. Увагу кожного з моїх...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Гоцуляк Феодосій Порфирович (1923) 1923 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ШКОЛА ВЧИТЕЛЕМ СТОЇТЬ, А ДЕРЖАВА – ШКОЛОЮ - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення