ЯК ТРЕБА ОФОРМЛЯТИ СПАДЩИНУ

  • 0
  • 16 Червня 2006, 08:36

Листи на цю тему також досить часті "гості" у нашій редакційній пошті, і на більшість з них автори отримали відповіді через газету.
Сьогодні пропонуємо вашій увазі роз'яснення заступника начальника обласного управління юстиції Світлани ФЕДОРОВОЇ, яке, вважаємо, зацікавить читачів газети.
Ті, хто ось-ось має отримати спадок, повинні поміркувати з цього приводу. Справа в тім, що Президент України підписав Закон про внесення змін до Закону "Про податок з доходів фізичних осіб", за яким знижуються ставки податків з отримувачів спадщини.
Цей закон набуде чинності з 1 січня 2007 року, тому нинішньому претенденту на отримання спадщини необхідно поміркувати: приймати спадщину негайно чи краще почекати до наступного року.
Ставки оподаткування для отримувачів успадкованого майна державою коригувались уже декілька разів. Через те, що не враховувалась ринкова вартість майна, часто доходило до абсурду: на квартиру (чи хатинку), яка знаходилась у невеликому містечку чи селі, вартість якої реально не складала і тисячі доларів, встановлювався податок, виходячи з вартості 40-60 тисяч доларів, тобто такої ж квартири (будиночка), як у центрі великого міста. Податок на спадщину був значно вищий, ніж вартість самої спадщини.
У квітні 2005 року до закону внесено корективи: ставки податку при успадкуванні рухомого і нерухомого майна близьким родичам, спадкоємцям 1-ої черги зведені до нульової, тобто не оподатковуються. Крім випадків, коли у спадщину переходять комерційні об'єкти. Наприклад, якщо батько заповідав сину у спадщину, скажімо, магазин, то син повинен сплатити державі податок 13% його вартості, а якщо квартиру, то 0%. За спадщину, отриману з-за кордону, передбачений податок у 26 відсотків.
Такі правила діятимуть до 1 січня 2007 року, а після цієї дати набудуть чинності нові пункти закону. А саме: при отриманні спадщини спадкоємцями, що є членами сім'ї! спадкодавця першого ступеня споріднення (діти, в тому числі усиновлені, той, хто пережив одного з подружжя, батьки), вводиться нульова ставка на отримання спадщини усіх об'єктів, в тому числі і комерційних.
Що стосується спадкоємців другого ступеня споріднення (брати, сестри, дід, бабка, онуки) та інших родичів, то для них податок залишиться, але вже не 13%, як раніше, а лише 5%.
Ті ж спадкоємці, хто вже оформив свою спадщину, зобов'язані за нинішнім чинним законодавством сплатити податок. А ось ті, хто ще не отримав свідоцтва про право на спадщину, мають сенс зачекати до 2007 року.
Чинне законодавство не передбачає конкретних термінів для оформлення спадкових прав. Претенденту на спадщину відводиться 6 місяців лише для того, щоб заявити про своє право, прийняти її або відмовитись. А оформити можна років через п'ятдесят...
Зрозуміло, що об'єкти комерційної діяльності не можуть довго перебувати без реального господаря, але інше майно може зачекати, щоб новий господар зекономив гроші при його оформленні.

автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
4 фото   
19 фото   
6 фото   
7 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тирлівка
Гуцол Дмитро Олексійович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1943 р. Похов. Волгоградська обл.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

ЯК ТРЕБА ОФОРМЛЯТИ СПАДЩИНУ - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники