Чи потрібний дозвіл?

  • 0
  • 2 Грудня 2012, 14:13

Одним із завдань держави на сучасному етапі розвитку економічних відносин є зменшення «тиску» на легальну підприємницьку діяльність, зокрема, шляхом мінімізації необхідних документів дозвільного характеру.

Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» визначено, що дозвільні органи – це органи виконавчої влади, державні колегіальні органи, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону видавати документи дозвільного характеру. Виключно законами, які регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, встановлюється їх вичерпний перелік.

Однак під час перевірок, проведених прокуратурою району, були встановлені порушення органами місцевого самоврядування у вказаній сфері.

Так, виявлено випадки надання та переоформлення виконавчими комітетами дозволів на розміщення об’єктів благоустрою (торгівлі та сфери послуг), одержання яких згідно з Законом України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» (набрав чинності з 1.01.2012 р.) взагалі не передбачено.

Дійсно, п.10 ст.10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень органів місцевого самоврядування було віднесено, зокрема, й надання дозволу на розміщення на території об’єктів благоустрою будівель і споруд соціальнокультурного, побутового, торговельного та інших призначень. Проте до цього Закону 12.03.2011 р. внесено зміни, згідно з якими виключено повноваження сільських, селищних, міських рад щодо надання дозволу на розміщення на території об’єктів благоустрою.

Також встановлено випадки порушення вимог законодавства у сфері містобудування, зокрема, прийняття рішень про надання дозволів на розміщення тимчасових споруд та блоку тимчасових споруд (МАФ), видача яких була передбачена Постановою КМУ «Про затвердження порядку розміщення малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності» №982 від 26.08.2009 р. Однак ще 6.06.2011 р. цей Порядок втратив чинність. А питання розміщення тимчасових споруд на сьогодні регулюється Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №244 від 21.10.2011 р.

Таким чином, органами місцевого самоврядування порушуються вимоги законодавства у сфері дозвільної системи, застосовується законодавство, яке втратило чинність.

Прокуратурою району за результатами перевірок внесено 2 подання органам місцевого самоврядування.

Також зазначу, що чинним законодавством передбачено необхідність подання суб’єктом господарювання декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства державному адміністратору або представнику відповідного дозвільного органу. У такий спосіб суб’єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру.

Ганна КРУКОВСЬКА, прокурор прокуратури Бершадського району, юрист 3 класу


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Людина і закон
» 25.05.2018 Конституцією України не лише визначене широке коло прав громадян, але й встановлені дієві гарантії їх реалізації. Однією з таких гарантій є право на захист суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів. Найбільш повному здійсненню права...
» 11.05.2018 Право на захист та законні інтереси громадян гарантоване Конституцією України. Ця форма захисту проявляється у наданні юридичної допомоги громадянам і юридичним особам, у тому числі у формі представництва. Під представництвом у виконавчому...
» 27.04.2018 1. Заходами примусового виконання рішень є: 1) звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об’єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові...
» 01.04.2018 На жаль, незважаючи на свідоме та чесне виконання обов’язків військової служби більшістю військовослужбовців, у Збройних силах України є випадки самовільного залишення військових частин чи місць служби. Військове правопорушення – самовільне...
» 01.04.2018 Якщо сплатили надміру або помилково...
» 24.03.2018 Стан злочинності на території району у 2017 році
» 16.03.2018 Наші пріоритети – боротьба з корупцією
» 15.03.2018 Початок примусового виконання рішень
» 07.03.2018 Весняний призов
» 03.03.2018 Боржників аліментів – до «суспільно корисних робіт»
Всі статті розділу Людина і закон »
Цікаві фото
19 фото   
7 фото   
3 фото   
2 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Візнюк Арсентій Іванович (1910) 1910 р., м. Улан-Уде, Бурятія, українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Мол. сержант. Загинув 30.01.44. Похов. с. Великі Деревичі, Житомирська обл.

З історії Бершаді
Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Чи потрібний дозвіл? - Тлумачення в чинному законодавстві - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники