– На теперішній час реєстрація місця проживання фізичних осіб в Україні здійснюється відповідно до положень Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11 грудня 2003 року.
Відповідно до ст.6 вказаного закону громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов’язані протягом 10 днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.
Для реєстрації особа подає: письмову заяву, паспортний документ, квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати, два примірники талона зняття з реєстрації за попереднім місцем проживання. Громадяни, які проживають в Бершаді в приватних будинках, подають також домову книгу.
Законом забороняється вимагання інших документів для реєстрації місця проживання.
Постановою Кабінету Міністрів України № 985 від 28.07.2004 року затверджено зразок заяви про реєстрацію місця проживання, при заповненні якої необхідно вписати, що саме є підставою для реєстрації: ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди) або інші документи.
Таким чином, для реєстрації до будинку, квартири, що є приватною власністю, необхідно надати документ, який підтверджує право власності.
Окрім цього, якщо особа,що реєструється, не є власником житла, то обов’язкова присутність власника житла, який повинен письмово зазначити у вказаній заяві свою згоду на реєстрацію.
Надання документа про власність на житло є обов’язковим, так як без такого документа незрозуміло, хто є власником. Є випадки, коли власник житла проти реєстрації до свого будинку чи квартири інших осіб. І, мабуть, ніхто б не хотів, щоб до його помешкання зареєстрували будь-кого без його згоди.