Законодавством України передбачено більше 50 видів пільг для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Сьогодні в районі проживає 120 ліквідаторів. У 2008 році на забезпечення пільг та компенсацій для постраждалих внаслідок катастрофи держ - бюджетом виділено 384,5 тис. грн. Сума чимала, але залишаються проблеми щодо поліпшення житлових умов та пенсійного забезпечення.
В останні роки посилилась увага до цих питань, прийнято низку рішень на державному рівні – збільшились виплати чорнобильцям з держбюджету, розширилось коло тих, хто користується пільгами.
Так, з першого жовтня нинішнього року збільшилася додаткова пенсія, яка тепер складає: інвалідам І групи – 149,40 грн.; II групи – 99,60; III групи, дітям-інвалідам, хворим на променеву хворобу – 74,70; особам, віднесеним до 2 категорії – 74,70; особам, віднесеним до 3 категорії – 49,80; особам, віднесеним до 4 категорії – 24,90 грн.
Складно сьогодні оцінити наслідки цієї трагедії. Говорити тільки про те, що втрачені фінансові ресурси, було б неправильно, адже, насамперед, втрачені людські ресурси, які неможливо нічим обрахувати. І хоч влада докладає чимало зусиль, щоб пом'якшити радіаційний удар тим, хто зіткнувся з його наслідками, хвороби все більше виривають із життя справжніх героїв. Так, лише цього року пішли із життя четверо ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – А.Ш. Галлямов з
Баланівки, Г.О. Чорнокульський та П.В. Якимишин з
Флорино, П.А. Байдалюк з
Хмарівки, а всього за 22 роки померло 30 ліквідаторів.
Сьогодні перед Україною і світовою спільнотою стоїть надважливе завдання – завершити роботу з реконструкції та модернізації безпечного об'єкту «Укриття» на території ЧАЕС.
Наталія ЧОРНОБАЙ, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА.