Fridge magnet wooden gears

Нев’янучі проліски

  • Подобається3Не подобається
  • 29 Травня 2009 р

Виступає ансамбль «Щедрограй» Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Днями у приміщенні Вінницького облмуздрамтеатру імені Садовського відбувся заключний гала-концерт обласного фестивалю вчительської та учнівської народної творчості «Проліски надії-2009». Сам фестиваль відбувався по регіонах у березні. А згаданий концерт – це своєрідний завершальний акорд, який продемонстрував найкращі зразки виконавської майстерності освітян та їхніх вихованців. Так склалося, що я потрапив на цей захід завдяки давнім ентузіастам, великим шанувальникам народного мистецтва – громадянці Німеччини Зігрід Борхерт-Янковськи та жительці цієї країни, яка залишається громадянкою України, Людмилі Тодріній. Вони не рахуються ні з часом, ні з коштами, аби відвідувати подібні заходи. Тож і того дня своїм мікроавтобусом супроводжували аж чотири автобуси із самодіяльними артистами.

У виконанні хору Устянської школи прозвучала пісня «Поділля моє», яку написав керівник цього колективу

Варто сказати, що для участі в гала-концерті учасників з Бершадського району було відібрано найбільше. І вони порадували всіх присутніх неперевершеним виконанням.
З учасників заключного концерту важко когось виділяти, адже всі вони визнані у себе найкращими і відповідно відзначені. А всього у фестивалі взяли участь майже 4 тисячі учнів, понад 700 учителів. У відповідному наказі по обласному управлінню освіти і науки названо кращих. Відзначено цілеспрямовану систематичну діяльність у роботі з талановитою молоддю багатьох районів та міст. У рейтингу фестивалю «Проліски надії2009» першими стали Бершадський, Тульчинський та Могилів-Поділький райони, у числі лідерів рейтингу також місто Вінниця, Калинівський, Тростянецький, Томашпільський, Крижопільський, Липовецький райони.
Гала-концерт став справжнім святом самодіяльного мистецтва. Власне кажучи, деякі номери важко назвати самодіяльними, бо вони відзначалися високим професійним виконанням. І той, хто мав можливість бути глядачем цього прекрасного дійства, надовго залишиться під його враженням. Для всіх глядачів цей концерт став справжнім святом.
Особливістю останніх фестивалів є те, що учасники все більше приділяють увагу не тільки відомим творам, а й самі пишуть пісні, музику, і вони не поступаються творінням професіоналів. Скажімо, у виконанні хору Устянської школи прозвучала пісня «Поділля моє», яку написав керівник цього колективу Віктор Коваль на слова бібліотекаря з Михайлівки Лідії Зарічанської. А одинадцятикласниця з міської школи № 1 Мар’яна Тенетко підготувала дуже гарну авторську музично-поетичну композицію «Пам’яті січових стрільців».
Справжньою овацією зустріли глядачі виступ зразкового танцювального колективу «Міраж» Бершадського будинку дитячої творчості. Як завжди, на висоті був зразковий фольклорний ансамбль «Щедрограй» Баланівської ЗОШ, добре виступили ансамбль ложкарів П’ятківської школи та колектив найменших артистів «Домісолька» дитсадка «Сонечко». Гідно представили свій номер – вокально-хореографічну композицію «Ой, пливи, вінок» учасники народного вокального ансамблю вчителів ЗОШ № 3 «Світлиця». Власне кажучи, весь концерт пройшов на одному диханні. А коли закінчився, більшість глядачів не поспішала вставати зі своїх місць, ніби чекаючи продовження чарівного дійства. Радує, що проліски надії – наші таланти – не в’януть і гідно представляють багате славними традиціями Поділля.
Федір ШЕВЧУК.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
3 фото   
<b>З візитом до Польщі: вивчаємо досвід реформування галузей</b><br />З 18 по 21 травня делегація Бершадського району відвідала Єнджейовський повіт Свентокшиського воєводства Распубліки...
2 фото   
<b>«Бершадський»: через терни до зірок</b><br />– Так, я розумію, що подібною поведінкою нажив чимало недоброзичливців, – резюмує співрозмовник. – Багато хто з них...
5 фото   
<b>Дитячий крок - найближче до зірок!</b><br />Відбувся фінал Всеукраїнського дитячого телевізійного конкурсу "Крок до зірок". Випробування на артистизм,...
10 фото   
<b>На городі</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Малишевський Євсей Семенович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 22.07.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Нев’янучі проліски - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення