На знімку: під час формування благодійної допомоги. У центрі – Буркгард Кірхгофф, перша справа – Людмила Тодрина, другий – Антон Невеличко.
Про активну багаторічну культурологічну та благодійницьку діяльність уродженки села Усті Людмили Тодриної та її німецької подруги Борхерт Зігрід-Янковськи неодноразово писала преса.
Людмила Григорівна вже багато років живе в німецькому місті Гамельні біля Ганновера, при цьому залишається громадянкою України.
Звісно ж, не могли вони бути байдужими до подій, які відбуваються на Сході України.
Тим більше, що до співпраці їх запросив відомий благодійник і меценат інженер Буркгард Кірхгофф (15 років співпраці з мелітопольськими колегами). Він звернувся з листом до Людмили Григорівни, в якому висловив наміри створити товариство «Друзі України в Гамельні».
Людмилу він знав, як організатора днів України на щорічному святі національних меншин (у Гамельні проживають представники сорока національностей, а населення тут понад 50 тисяч).
Мета згаданого звернення – організація гуманітарної допомоги для людей, які змушені залишити рідні домівки на Донбасі і перебратися в інші місця України. Буркгард Кірхгофф налагодив хороші ділові зв’язки з відомою благодійницькою організацією «Інтерхелп» на чолі з принцом Олександром Фюрстом.
«Інтерхелп» також підтримав «Друзів України в Гамельні».
Організація дуже відома в Німеччині як активний надавач благодійної допомоги постраждалим від стихійних лих в усьому світі, найперше – дітям. Вона також споруджує житло, навчальні заклади в Африці, робить багато інших добрих справ. Оскільки принц має гарні зв’язки з різними королівськими династіями Європи, вони теж долучаються до благодійницького руху.
Звісно ж, пропозицію одразу ж було прийнято. А ще – запрошено для виступів перед німецькою аудиторією музиканта-віртуоза Антона Невеличка, уродженця Ободівки. Пан Буркгард запропонував, аби хлопець вдягнув вишиванку і порадував своєю грою на баяні людей, які збиратимуть допомогу для жителів України – переселенців.
Німецькі друзі, аби детально вивчити ситуацію і потреби переселенців, їздили в Україну, зокрема, у селище Ворзель біля Києва, де живуть люди зі Сходу. Після цього розпочався збір життєво необхідних речей – одягу, взуття, ліків, посуду тощо.
На поклик «Друзів України» відгукнулося багато людей різних національностей.
Допомога йде масово. Сама Людмила Григорівна вже віддала на загальну справу п’ять ящиків медикаментів, п’ять мішків одягу, чимало посуду, інших речей. Транспортом (фурами) для поїздок в Україну з благодійною допомогою забезпечує «Інтерхелп».
При цьому і Людмила, і Зігрід продовжуть, в міру сил і можливостей, допомагати школам і дитсадкам нашого району – спортінвентарем, іграшками тощо. Не став винятком і нинішній їхній приїзд в Україну. Тож спасибі добрим людям за добрі справи.
Федір ШЕВЧУК.