Л.Костенко Катастрофа на Чорнобильській АЕС сколихнула весь світ і своєю величезною руйнівною силою, і мужністю тих, хто першими зіткнулися з її страхітливими наслідками.
26 квітня є днем пам’яті як про найбільшу техногенну катастрофу, так і днем вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу Чорнобильської атомної електростанції, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди вписано до літопису людської мужності, він навічно залишиться в пам’яті українського народу.
Саме тому в день річниці Чорнобильської трагедії з метою навчати учнів уболівати за минуле своєї держави, прищепити їм любов до рідного краю, почуття відповідальності за благополуччя нашої держави для учнів 9-А класу місцевої школи завідуюча музеєм історії Баланівки Наталія Коритна та завідуюча сільською бібліотекою Валентина Олійник за підтримки адміністрації Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів провели урок пам’яті «Дзвони Чорнобиля нагадують».
Під час уроку діти прослухали розповідь про хронологію розвитку подій, наслідки трагедії. Згадали баланівчан, які також брали участь у ліквідації наслідків цієї жахливої катастрофи. Це Федот Альчук, Анатолій Бондар, Ярослав Фурик, Іван Ляшенко та Альтаф Галямов (останні два, на жаль, не дожили до наших днів).
Вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Ознайомилися із виставкою «Чорнобиль… Біль і пам’ять вічні!».
Класний керівник, учитель фізики Лідія Кушнір доповнила урок розповіддю про вплив радіації на людей та навколишнє середовище.
26 квітня – День національної жалоби. Про те, що сталось, не можна забувати. Лише пам’ять і вдячність тих, хто живе на обпаленій радіацією землі, може бути хоч якоюсь винагородою тим, хто поклав на цей «атомний вівтар» своє здоров’я та життя.
Наталія КОРИТНА, завідуюча музеєм історії села Баланівки.