Fridge magnet wooden gears

Григорій Бабченко: "У Серединці любили і працю, і спорт."

  • Подобається0Не подобається
  • 8 Серпня 2014, 09:00

Ветерана спорту, директора РДЮСШ «Ровесник» Григорія Бабченка добре знають не лише в районі та області, а й за їх межами. Понад три десятиліття він очолює районну організацію Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос». За цей час виховав багато чемпіонів, чимало юних спортсменів з його легкої руки знайшли себе у великому спорті.

Розпочинав же свою кар’єру Григорій Васильович у Серединці.
Про ті далекі вже часи він з теплотою розповідає читачам.

– У серпні 1977 року після закінчення з відзнакою факультету фізвиховання Вінницького педінституту я прибув у Бершадський район працювати тренером-викладачем з вільної боротьби за запрошенням легендарного на той час організатора спортивно-масової роботи в славетній Шляховій Петра Павлишина, який також був і старшим тренером обласного відділу народної освіти з вільної боротьби.

Було запропоновано відкрити філіал з вільної боротьби Бершадської ДЮСШ, яку тоді очолював Віктор Оніщенко, у найвіддаленішому від райцентру селі Серединці, де головував рідний брат знаменитого Василя Михайловича Кавуна – Федір Михайлович.
Уважно вислухавши нашу пропозицію, з властивою Ф.М. Кавуну селянською мудрістю та далекоглядністю, він ствердно кивнув головою, що означало: ви беріться до роботи, а ми придивимось і будемо допомагати.

Вже до початку навчального року більше 40 серединських школярів за розкладом занять займались на футбольному полі загальною фізичною підготовкою.

Маючи навіть значні на той час кошти, закупити спортивний інвентар та обладнання практично було неможливо. Вирішили і цю проблему через «Укрспортзабезпечення». В середині вересня 1977 року автомобіль ГАЗ-51 попрямував на Київ, де потрібно було відвантажити обладнання та інвентар у чотирьох різних базах, які розміщувались у протилежних кінцях міста. Було і сміху, і клопоту, але повернулись із борцівсь - ким килимом, спортивним інвентарем та найсучаснішим обладнанням, закупивши всього більш як на 10 тис. руб., коли курс долара був менше рубля.

Фізично добре розвинуті, змалку привчені до нелегкої селянської праці, юні спорт - смени успішно почали освоювати ази вільної боротьби. Вже через півроку вихованці Серединського філіалу складали дієву конкуренцію не тільки провідним борцям району, але й області.

Справжніми майстрами вільної боротьби стали вихованці: Анатолій Жук, Анатолій Морванюк, Сергій Третяк, Валерій Корнійчук, Павло Музика, брати Геннадій та Вадим Потутаровські, Юрій Запорожець, Василь Горбонос, Олексій Томенко, Олександр Пастух, Олександр Кавун, який нині очолює місцеве господарство ТОВ «Прогрес».

Невдовзі активізувалася спортивна-масова та оздоровча робота і серед дорослого сільського населення. Запрацювали у вечірній час секції з волейболу, баскетболу, легкої атлетики, гирьового спорту, важкої атлетики, настільного тенісу, стрільби, багатоборства, шахів, шашок та інші. Передовики виробництва авангардівцями були і в спорті: Анатолій Потутаровський, Ольга Жук, Микола Хараїм, Леонід Думанський, Борис Герасимчук, Василь Федченко, Василь Думанський та Василь Коваль і сам Федір Михайлович залюбки брав участь у захоплюючих шахових турнірах.

Цілеспрямована робота та активна позиція сільської територіальної громади сприяли проведенню на сцені сільського будинку культури спортивних вечорів, показових виступів кращих сільських фізкультурників та провідних спортсменів.

Проводився міжобласний турнір з вільної боротьби пам’яті командира партизанського загону Максима Корнійчука за участю команд Вінниці, Умані, Херсону та районів нашої області, де дружня команда серединських борців вільного стилю виборювала основний приз – міжобласний кубок.

Повністю було проведено реконструкцію спортивного містечка. Обладнано гімнастичні майданчики, площинні спортивні споруди, відновлено роботу стрілецького тиру на 25 м. У планах правління вже було будівництво сучасного спортивного комплексу з плавальними басейнами та спортивними залами.

Записав Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>КОШАРИНЦІ</b><br />
3 фото   
<b>Семінар з питань ведення галузі тваринництва</b><br />На базі ТОВ &quot;Устя&quot;, що знаходиться в с. Устя Бершадського району 3 лютого ц.р. відбувся семінар з питань...
4 фото   
<b>Птахокомбінату «Бершадський» – 35!</b><br />Матеріали з ПАТ «Птахокомбінат «Бершадський», у тому числі і з нагоди пам’ятних дат, доводилося готувати не раз. І...
2 фото   
<b>Схід села перетворився у зборище неприязні</b><br />На чергові збори громадян прибула з райцентру чимала делегація керівників на чолі з головою райдержадміністрації О.Ф....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Остапчук Федір Семенович (1905) 1905 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Вперше згадується Бершадь в історичних джерелах 1459 року. Розташована була на південному кордоні Литовського князівства. Обнесена шестиметровим валом, з фортецею у центрі, Бершадь являла важливий форпост у боротьбі проти турків і татар. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Григорій Бабченко: "У Серединці любили і працю, і спорт." - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення