– У серпні 1977 року після закінчення з відзнакою факультету фізвиховання Вінницького педінституту я прибув у Бершадський район працювати тренером-викладачем з вільної боротьби за запрошенням легендарного на той час організатора спортивно-масової роботи в славетній Шляховій Петра Павлишина, який також був і старшим тренером обласного відділу народної освіти з вільної боротьби.
Було запропоновано відкрити філіал з вільної боротьби Бершадської ДЮСШ, яку тоді очолював Віктор Оніщенко, у найвіддаленішому від райцентру селі Серединці, де головував рідний брат знаменитого Василя Михайловича Кавуна – Федір Михайлович.
Уважно вислухавши нашу пропозицію, з властивою Ф.М. Кавуну селянською мудрістю та далекоглядністю, він ствердно кивнув головою, що означало: ви беріться до роботи, а ми придивимось і будемо допомагати.
Вже до початку навчального року більше 40 серединських школярів за розкладом занять займались на футбольному полі загальною фізичною підготовкою.
Маючи навіть значні на той час кошти, закупити спортивний інвентар та обладнання практично було неможливо. Вирішили і цю проблему через «Укрспортзабезпечення». В середині вересня 1977 року автомобіль ГАЗ-51 попрямував на Київ, де потрібно було відвантажити обладнання та інвентар у чотирьох різних базах, які розміщувались у протилежних кінцях міста. Було і сміху, і клопоту, але повернулись із борцівсь - ким килимом, спортивним інвентарем та найсучаснішим обладнанням, закупивши всього більш як на 10 тис. руб., коли курс долара був менше рубля.
Фізично добре розвинуті, змалку привчені до нелегкої селянської праці, юні спорт - смени успішно почали освоювати ази вільної боротьби. Вже через півроку вихованці Серединського філіалу складали дієву конкуренцію не тільки провідним борцям району, але й області.
Справжніми майстрами вільної боротьби стали вихованці: Анатолій Жук, Анатолій Морванюк, Сергій Третяк, Валерій Корнійчук, Павло Музика, брати Геннадій та Вадим Потутаровські, Юрій Запорожець, Василь Горбонос, Олексій Томенко, Олександр Пастух, Олександр Кавун, який нині очолює місцеве господарство ТОВ «Прогрес».
Невдовзі активізувалася спортивна-масова та оздоровча робота і серед дорослого сільського населення. Запрацювали у вечірній час секції з волейболу, баскетболу, легкої атлетики, гирьового спорту, важкої атлетики, настільного тенісу, стрільби, багатоборства, шахів, шашок та інші. Передовики виробництва авангардівцями були і в спорті: Анатолій Потутаровський, Ольга Жук, Микола Хараїм, Леонід Думанський, Борис Герасимчук, Василь Федченко, Василь Думанський та Василь Коваль і сам Федір Михайлович залюбки брав участь у захоплюючих шахових турнірах.
Цілеспрямована робота та активна позиція сільської територіальної громади сприяли проведенню на сцені сільського будинку культури спортивних вечорів, показових виступів кращих сільських фізкультурників та провідних спортсменів.
Проводився міжобласний турнір з вільної боротьби пам’яті командира партизанського загону Максима Корнійчука за участю команд Вінниці, Умані, Херсону та районів нашої області, де дружня команда серединських борців вільного стилю виборювала основний приз – міжобласний кубок.
Повністю було проведено реконструкцію спортивного містечка. Обладнано гімнастичні майданчики, площинні спортивні споруди, відновлено роботу стрілецького тиру на 25 м. У планах правління вже було будівництво сучасного спортивного комплексу з плавальними басейнами та спортивними залами.
Записав Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.