Fridge magnet wooden gears

«Бути борцем не тільки у спорті, а й у житті»

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Листопада 2017, 09:00

Нещодавно на просторах Фейсбуку заглянула на сторінку Вікторії Рожко і здивувалася, що наша землячка-армреслер досягла чималих висот не тільки в Україні, а й у Європі. Тож зустрілася з Вікторією і переконалася: спорт для неї – це те, що допомагає зрозуміти інших і себе, вчить відчувати своє тіло, розвивати волю, робить виклик комплексам і завжди перемагає їх, відкриває можливість подорожувати, загартовує...

– Вікторіє, з чого починалася твоя доріжка у великий спорт?

– У школі я була відмінницею, а от із фізкультурою не складалося. Та бажання не пасти задніх, спробувати себе в усьому спонукало до того, що після уроків почала самотужки займатися у спортзалі. В цьому мене підтримав учитель фізкультури, і незабаром я вже грала за школу у волейбол, футбол та баскетбол. Пробувала себе у легкій атлетиці, але відчула, що це не моє. Взялася за армреслінг. У восьмому класі на шкільних змаганнях легко всіх поборола. Згодом займала призові місця на ра - йонних. Постійно тренувалася, відтак запросили спочатку на обласні змагання, а потім – на першість України. На чемпіонатах країни постійно займала перші-другі-треті місця. Далі – участь у європейських та світових турнірах.

– Де ти зараз навчаєшся?

– У Київському національному університеті ім. Т.Г.

Шевченка на спеціальності геоморфологія та ґрунтознавство. Я з багатодітної малозабезпеченої родини, тож із кількох вишів, у які пройшла, вибрала цей, тому що тут можу навчатися на бюджеті. До навчання ставлюся відповідально, так уже вихована.

– Що тобі дає спорт?

– Зі скромної тихенької дівчинки я перетворилася на борця не лише у спорті, а й у житті. Своєї мети маю обов’я - зково досягнути, але йдучи не напролом, не завдаючи шкоди іншим. Зараз, їдучи на змагання, відчуваю силу, адреналін. І навіть якщо не перемагаєш, залишаються приємні відчуття від хорошої якісної боротьби. Змагаємося в різних містах – а це різні люди, нові емоції, враження, прогулянки. Доки молода і незалежна, хочу і можу їздити.

– Найважливіше для тебе у людях – це...

– Щирість і відвертість.

Спорт навчив розпізнавати людей щирих і тих, хто намагається приховати, якими є насправді. Одразу відчуваю, чи лежить душа до людини.

Відштовхує зверхність, із такими при розмові намагаюся зразу погоджуватися, щоб швидше припинити спілкування. Не люблю нахабства, брехні. Товаришую з однодумцями та приємними людьми, але підпустити ближче можу не кожного.

– Як сім’я ставиться до твого захоплення?

– У наших батьків троє дівчаток. Сім’я, звичайно, підтримує, хоч і мама, і тато, звісно, переживають за кожен мій виступ на змаганнях. А середня сестра Діана вже також цікавиться спортом, її надихає і вселяє віру мій приклад.

– Що найважливіше у змаганнях?

– Якщо ставиш за мету обов’язково перемогти, це засліплює. І ти не відчуваєш ніякого задоволення, якщо перемагаєш. А коли хочеш показати гарний поєдинок, продемонструвати, що ти вивчив, то отримуєш насолоду.

Мене не стільки засмучує відсутність медалі, як те, що не показала свого вміння, побоялась ризикнути, спробувати. Хочеться викластися на повну, щоб побачити свої можливості, і справді в кайф поборотися, відчути все. А якщо отримала медаль, то це повне задоволення. Радує сам процес на шляху до перемоги.

Цінувати потрібно і перемоги, і поразки, вони виявляють слабкі сторони.

– Хто фінансує участь у змаганнях? Як оцінюються перемоги?

– Ми ходимо до наших місцевих підприємців, до влади, і вони допомагають. Коли готуємося до змагань, складаємо кошторис, у який входять внесок за участь у них, вартість проживання та харчування у готелі, квитків. Кошти виділяють райдержадміністрація, Флоринська сільська рада. Коли не вистачає, докладаємо свої.

Державні премії смішні. За третє місце на чемпіонаті Європи я отримала 900 гривень.

За перше місце на чемпіонаті світу серед дорослих на одну руку винагорода була 25000 гривень, у той час Грузія своїм чемпіонам виплачувала 10000 доларів.

– Про що мріє Вікторія Рожко?

– Мрію бути з дітьми, починаючи з найменших. Дивлюся на молодших сестер, які бачать мої досягнення, медалі. Вони ростуть із усвідомленням того, що піти на пробіжку це не щось дивовижне, а норма. Трирічна Ангелінка іноді із захопленням та радістю просить поборотися на руках. Сестри розуміють, що таке здорове харчування. Мені хочеться закладати нормальне ставлення до здоров’я та спорту не лише у своїй родині, а загалом! Спілкуватися з ними, підтримувати, направляти, виявляти і розвивати здібності. В ідеалі це має бути спортивна школа.

Спілкувалася Інга СОЛОГУБ.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Проводи до лав Збройних Сил України</b><br />29 вересня в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних...
3 фото   
<b>Черговий мітинг підприємців</b><br />Учасники Весняного маршу протесту «Вперед», який відбувся 19 травня 2011 року у м.&nbsp;Києві, &nbsp;дали владі...
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
4 фото   
<b>Футбол</b><br />Футбольна команда району завершила участь в футбольних іграх першості області сезону 2011-2012 років. Завдяки тому,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Скляр Василь Михайлович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Лейтенант. Загинув 00.08.44. Похов. м. Сандомир, Польща.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«Бути борцем не тільки у спорті, а й у житті» - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники