Fridge magnet wooden gears

Чи позбудемось філософії бідності?

  • Подобається0Не подобається
  • 8 Серпня 2014, 09:00

За даними Державного комітету статистики, більше 16% українців живуть за межею бідності. Україна стабільно очолює рейтинги найбідніших країн.

З огляду на результати різних соціологічних досліджень та експертних опитувань, вражає ставлення українців до визначення «в середньому».

За даними Міністерства доходів і зборів, торік четверо українців задекларували мільярдні статки, а мільйонерів у нашій державі налічується 3770 осіб. Одна з головних причин бідності – великий розрив між сплатою податків багатими та бідними. На другому місці – бідність працюючих, коли зароблене не забезпечує їм задовільний рівень життя. Основною причиною цього є оподаткування мінімального рівня доходу, необхідного для життя працівника і членів його родини.

Профспілки тривалий час домагаються зниження податкового навантаження на працівників шляхом звільнення від оподаткування заробітної плати, розмір якої не перевищує 1500 гривень на місяць або 135 доларів США.

В Україні розрив між доходами багатих і бідних досягнув критичного рівня, і, за даними різних експертів, сягає 40 разів, що становить загрозу національній безпеці держави і соціальній стабільності.

Днями в Женеві відбулась 103 сесія Міжнародної конференції праці, в роботі якої взяли участь чотири тисячі делегатів від трудящих, роботодавців та урядів 185 країн-членів Міжнародної організації праці. Перед делегатами конференції виступив також виконуючий обов’язки голови ФПУ Григорій Осовий, який відзначив, що нинішня модель розвитку, яка будувалася протягом двох з гаком десятиліть на дешевій праці, коли працівник живе «від зарплати до зарплати», вичерпала себе. Проте в Україні все ще недооцінюється важливість справедливої оплати праці.

Загалом вартість робочої сили в Україні недооцінена, порівняно з європейськими країнами, в 2-4 рази.

Щоб скоротити масштаби нерівності й сприяти запобіганню зростання феномену працюючих бідних, просимо Міжнародну організацію праці посприяти Україні в реформуванні системи оплати праці.

Українські профспілки, відзначив Осовий, категорично не згодні з МВФ, який каже, що у попередні роки зростання заробітної плати і пенсій в Україні було занадто високим, і це, нібито, негативно позначилося на її економіці.

Про яке зростання зарплати може йти мова, якщо сьогодні в доларовому еквіваленті вона залишається на рівні семирічної давності?

Серед чинників, що формують культуру бідності, вчені називають економічні, політичні і психологічні. І, можливо, саме останній є найважливішим. Виявляється, причиною бідності може бути підсвідомий потяг до цього стану. Такого шокуючого висновку дійшли вчені Інституту соціальної та політичної психології НАПН України.

Співробітники інституту з’ясували, що головним «винуватцем» цього феномену є українське село.

Автор дослідження Вадим Васютинський стверджує, що носіями культури бідності є саме провінційні містечка або села, віддалені від великих міст.

– Звичайно, бідність є і в селі, і в місті. Однак, якщо порівнювати міську та сільську молодь, становище останньої просто драматичне. Більшменш енергійні молоді люди просто тікають із села. І, мабуть, правильно роблять, адже немає перспектив розвитку, і для багатьох це не життя, а животіння, – зазначає Васютинський.

Бідність в Україні набрала обертів за роки незалежності, коли українські уряд і парламент розпочали реформи, про які розповів у своїй книзі «Як знищується агропромисловий комплекс України» професор, почесний академік НААН, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, заслужений працівник сільського господарства України Василь Клюй.

Розпочав автор з того, що коротко описав, в якому стані перебувало сільське господарське виробництво в Україні в період розпаду Радянського Союзу. Тоді Україна посідала перші місця в Європі з виробництва хліба, соняшникової олії, цукру, овочів, м’яса, молока та іншого. І нагадує, що не випадково: вже у жовтні 1990 року серед перших законів, які ухвалювала новітня Верховна Рада України, був Закон «Про пріоритетність соціального розвитку села та АПК у народному господарстві». Та не встигло висохнути чорнило на підписі Леоніда Кравчука під цим законом, як у грудні того ж року він благословив Постанову Верховної Ради «Про земельну реформу» і заявив, що у зв’язку із переходом економіки держави до ринкових відносин завданням цієї реформи є перерозподіл землі з передачею її у приватну власність. На тверде переконання Клюя, саме Леонід Кравчук започаткував злочинну реформу, наслідками якої стало тотальне знищення українського села. До речі, це робилося за участю іноземних радників та консультантів, котрі, не сумнівається автор, передусім, виконували волю аграрних монополій США, Канади і провідних держав Європи, які мали на меті знищити Україну, як могутнього конкурента на світових ринках продовольства.
В останній день листопада 1999 року Л.Кучма вдруге заступив на посаду глави держави. У передвиборній кампанії обіцяв: «Потрібна стратегічна програма розвитку АПК». Через три дні після присяги на Біблії Леонід Данилович підписує сумнозвісний і руйнівний Указ «Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки».

Такої руїни, яку вчинив згаданий указ, в історії українського села ще не було. Так хто ж має бути покараний за те, що українські села потрощили на друзки, а їхніх мешканців перетворили на злидарів? І це при тому, зауважує автор, що згідно із Конституцією України Леонід Кучма не мав права видавати укази з економічних питань, бо пункт 7 статті 92 забороняє робити подібне.

Цим указом тодішній Президент знищив не тільки село, а й Україну. Адже з ліквідацією колгоспів і радгоспів ліквідовувались переробні, харчові, будівельні, транспортні та міжгосподарські підприємства, що обслуговували сільське господарство.
Мільйони людей стали безробітними. Бідність запанувала в багатьох родинах.

Робочі місця відсутні, як у місті, так і в селі, відсутні державні програми зайнятості населення.

Будемо сподіватися на нову владу, і дай Бог, щоб українці зажили по-новому.

Яків ЧЕРВАТЮК, голова райкому профспілки працівників АПК.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
3 фото   
<b>Освячення храму Іоана Богослова в Красносілці</b><br />Протягом останніх років на Бершадщині спостерігається значне духовне відродження. Так, 21 травня православна церква...
6 фото   
<b>Еко-музичний благодійний фестиваль «SKYLINE»</b><br />15 та 16 липня острів Анталька с. Флорино перетворився на зону стильної музики і відпочинку під відкритим небом. Адже...
2 фото   
<b>Нарада з питань газифікації району</b><br />Голова районної державної адміністрації Олександр Снігур 28 серпня 2012 року провів чергову робочу нараду щодо...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Герун Семен Григорович (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 03.07.43.

З історії Бершаді
Розвиток капіталізму відчутно позначився на зміні соціального складу Бершаді. Лише п'ята частина населення займалась тепер сільським господарством. Все більшу роль у суспільному житті відігравали робітники промислових підприємств. У місті були три млини, тютюнова і макаронна фабрики, винокурний завод, друкарня. Після пожежі 1872 року був модернізований цукровий завод. Напередодні... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Чи позбудемось філософії бідності? - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення