На знімку: авторка і О.П. Степовий.
Народився він у селі над Бугом – Джулинці в 1927 році.
Закінчив три класи місцевої школи. З 10 років працював у колгоспі на різних роботах.
Пережив страшний голодомор 1932-33 років, під час якого втратив батька. Після звільнення Джулинки від німецько-фашистських загарбників 11 березня 1944 р. Олексія Пилиповича зарахували в «яструбки». У 1950 році, коли служив в армії, його засудили до 10 років таборів за зображення на обкладинці зошита з політичних занять Сталіна та… свині. Протягом усього перебування в неволі він писав щоденник і малював. Після арешту Олексій Пилипович повернувся додому. Закінчив курси механізаторів, працював у колгоспі.
Далі його призначили зав - клубом, а потім – художником-оформлювачем. Крім основної роботи, він писав картини, вів активну громадську роботу. Адже головною метою художника завше було підвищення культурного рівня людей засобами образотворчого мистецтва, естетичне виховання молоді, а також виставкова діяльність. Олексій Пилипович учив малювати дітей Джулинської школи, є учасником районних, обласних та загальнодержавних виставок.
Саме пейзажний жанр імпонує майстрові. У кожній спробі продовжити життя природи відчувається вміння бачити її красу, розуміти актуальність духовної чистоти.
На полотнах художника природа рідного краю в усій її красі і неповторності.
Колекцію своїх робіт живопису, а це портрети, пейзажі, натюрморти акварелями, фарбами (загалом 58 предметів) презентував районному краєзнавчому музею. Більше ста робіт зберігаються у Вінницькому обласному художньому музеї. Недавно Олексій Пилипович відсвяткував своє 87-річчя. Колектив районного краєзнавчого музею вітає митця з днем народження та бажає міцного здоров’я, миру, радості і достатку, родинного благополуччя.
Лариса ЮЩЕНКО, молодший науковий співробітник районного краєзнавчого музею.