З минулого року нашу лікарню реорганізовано в окружну лікарню інтенсивного лікування. Це вже дещо вищий рівень якості медичної допомоги і вищий рівень відповідальності. Для того, щоб привести лікарню до чинних вимог, потрібно провести деякі реорганізаційні заходи в самій лікарні. Так, нині власними силами медичних працівників за підтримки спонсорів проводиться невелика реконструкція акушерсько-гінекологічного відділення, яке тепер функціонує, як перинатальний центр ІІ рівня. Вже проведено робіт на суму 350 тисяч гривень.
Капітально ремонтується приміщення для неврологічного відділення. Тут все має відповідати найвищим вимогам: і приміщення, і обладнання, і кадрове забезпечення. З початку проведення ремонту освоєно більше1,5 мільйона гривень.
Проблемним стало питання відкриття гнійно-септичного хірургічного відділення.
Планується, що такий структурний підрозділ буде функціонувати в старому приміщенні лор-відділення. Необхідно докласти максимум зусиль, щоб привести це приміщення до сучасного стану.
Добротні стіни – це ще не все.
Сьогодні хворі мають отримувати допомогу у комфортних умовах, а медичні працівники повинні мати можливість працювати у відповідно обладнаних робочих місцях. Коштів, звичайно, немає.
Що можемо, будемо робити власними силами, але тут цього замало. Сподіваємось на підтримку та розуміння благодійників.
Сьогодні кожна людина має свої вимоги і до лікаря, і до медсестри, і до умов перебування. Сучасний пацієнт уже незадоволений традиційним медичним обслуговуванням, а відтак і його якістю. У відносинах пацієнта з лікарем, хворого – з лікувальною установою з’являються проблеми.
Взагалі нині хворих людей і пацієнтами називати якось незручно. «Пацієнт» у перекладі з англійської «patient» – терплячий, або той, що терпить. У наш час ми не маємо жодного права змушувати пацієнта терпіти. Я не кажу про фізичний біль – це не обговорюється, але ж люди не мають терпіти і побутові негаразди, перебуваючи на стаціонарному лікуванні. Тому зробити все, щоб покращити умови перебування хворих – наш святий обов’язок.
Протягом минулого року в окружній лікарні було проведено цілий ряд ремонтних робіт по впорядкуванню приміщень і території. На це виділено 2650000 грн.
У 2013 році на проведення ремонтних робіт освоєно 1617669 грн. Із них на капітальний ремонт використано 954669 грн., на поточні ремонти використано коштів обласного бюджету 529000 грн. та позабюджетних коштів – 134000 грн.
Протягом 2013 року у лікарні проведено якісні поточні ремонти трьох палат дитячого відділення на суму 12460 грн., у відділеннях, допоміжних та господарських підрозділах ОЛІЛ проведено заміну на металопластикові двадцять одного вікна, ремонт операційної для ургентних операцій у хірургічному відділенні – 10000 грн.
Проведено облаштування санвузла та душової в терапевтичному відділенні – 3620 грн., ремонт протитуберкульозного кабінету – 1800 грн.
В інфекційному відділенні проведено ремонт коридора на суму 11365 грн.
За позабюджетні кошти проведено ремонт стоматологічного відділення. Вставлено металопластикові вікна, замінили одинадцять дверей, оздоблено шпалерами два кабінети.
Проведено ремонти кабінетів поліклініки на суму 12000 грн., ремонт складу медикаментів у підвальному приміщенні поліклініки, у складському приміщенні харчоблоку настелено плитку, обштукатурені стіни, оновлено стелажі на суму 15000 грн. Облаштовано приміщення для зберігання кисню – 14500 грн. Проведено ремонт відділу дезінфекції. Вікна замінено на металопластикові, як і вхідні двері.
Підведено воду до відділення переливання крові, встановлено паркан біля приміщення цього відділення у Бирлівці.
Систематично проводяться роботи по впорядкуванню та озелененню території Бершадської ОЛІЛ.
Медичні працівники усвідомлюють, що сьогодні у державі нелегкі часи і намагаються дрібні проблеми вирішувати власними силами, але цього не досить, тому ми сподіваємось на підтримку влади на всіх рівнях і на розуміння та підтримку наших спонсорів, які ніколи не залишаються байдужими до проблем медицини.
Василь ЗАЛЕЦЬКИЙ, головний лікар Бершадської ОЛІЛ.