Fridge magnet wooden gears

Будівничий

  • Подобається0Не подобається
  • 3 Лютого 2013, 19:16

Професія будівельника в усі часи вважалася однією з найкращих і найблагородніших. Адже ці люди працюють не тільки на сьогоднішнє, а й на майбутнє. Одним із таких творців майбутнього був Андрій Йосипович Луцишин. З його іменем пов’язані роки найбільшого розквіту сільського будівництва (і не тільки) в нашому районі. Саме у 70-80-ті роки на селі було в основному створено ту матеріальну базу, яка використовується й зараз. А подекуди, як не прикро, те, що колись було побудоване, у наші дні руйнується… І він цього ніяк не може зрозуміти.

… Родом Андрій Йосипович із села Рудницьке Піщанського району, батько працював на залізниці, мати – у колгоспі. Його дитинство було таким, як і інших хлопчаків того покоління – пережили окупацію, післявоєнний голод, нестатки.

Разом з іншими пас корови, не цурався ніякої роботи. При цьому добре вчився, що дозволило йому вступити в інженерно-будівельний інститут. Три роки відслужив в армії.

У Бершадь він приїхав п’ятдесят років тому – починав старшим інженером будівельної організації ПМК-2, потім став начальником виробничого відділу, а з 1967 року – в штаті управління сільського господарства. У 1972-му очолив міжколгоспний відділ капітального будівництва. Саме в ті роки починався будівельний бум. У кожному селі працювали колгоспні будівельні бригади – активно споруджувалися виробничі приміщення, заклади соціальної сфери.

Не було дефіциту будівельних матеріалів – більше того, власними силами побудували в районі дев’ять цегельних заводів (а скільки їх працює зараз?).

Коли я домовлявся по телефону про зустріч, то попросив Андрія Йосиповича, аби він згадав про те, що було зроблено за період, коли він очолював відділ. Над цими аркушиками із блокнота він сидів цілий вечір… А список цей дуже вагомий, я б навіть сказав, за сьогоднішніми мірками вражаючий.

Великі комплекси по відгодівлі свиней у Джулинці, ВРХ – у Війтівці та Красносілці, нетелей – у Сумівці та Шляховій, молочнотоварні ферми у Баланівці, тих же Війтівці, Шляховій, десятки інших фермських приміщень, комбікормовий завод… Побудовано 38 ремонтних майстерень, 36 лазень (а скільки з них збереглося до нашого часу?), 29 нових приміщень шкіл, 16 дитсадків. Немало об’єктів споруджено у райцентрі – приміщення поліклініки, райвійськкомату, два житлових будинки. А за дозволом на будівництво третього поверху приміщення, де зараз управління сільського господарства та інші служби, довелося їздити аж у Москву.

Будувалося все господарським способом, за кошти колгоспів. У нашому районі господарства були економічно сильними, потужними, Бершадщина мала звання району високої культури землеробства. А звідси і відповідні показники в інших галузях, у тому числі в будівництві.

Усім цим опікувався міжколгоспний відділ капітального будівництва, до якого входило десять чоловік. У їхні обов’язки входили підготовка документації, планування, технічний нагляд. Тож начальникові відділу Андрієві Луцишину та його колегам завжди вистачало роботи. Що вже казати про будівельні бригади в селах! Згадує колишній інженер-будівельник устянського господарства Василь Римаренко: – То були, напевно, найкращі роки життя. У нашій бригаді було до ста чоловік. З яким настроєм, навіть натхненням працювали люди!
У спілкуванні з Андрієм Йосиповичем відчувалися його ерудиція, високий професіоналізм. Його поважали всі, прислухалися до порад та рекомендацій.

У дні, коли на його життєвому календарі висвічується цифра «вісімдесят», Андрій Йосипович не міг не висловитися про те, що робиться (точніше, не робиться) в галузі зараз. Йому болить, коли бачить, як ламається, руйнується те, що створене їхніми руками і розумом колись.

Сьогодні, бажаючи Андрієві Йосиповичу усяких гараздів у житті, хочемо висловити впевненість у тому, що його неоціненний досвід не буде забутий, а все-таки використаний нинішнім і наступними поколіннями молодших земляків.

Бо будувати – означає жити, а слово «будівничий» – синонім слова «творець». Взірцем такого творця-будівничого і є Андрій Луцишин.

Федір ШЕВЧУК


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Новий герб і прапор міста</b><br />Сесія міської ради затвердила герб та прапор міста, які розроблені на основі місцевих історичних джерел та пам’яток з...
3 фото   
<b>Бершадська РДА пропагує здоровий спосіб життя</b><br />8 вересня 2012 року на Бершадщині, під патронатом голови райдержадміністрації Олександра Снігура, відбулась районна...
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
4 фото   
<b>«Любов душі моєї - Баланівка»</b><br />У твоїх руках дорога нашому серцю книга &quot;Любов душі моєї&nbsp;- Баланівка&quot;. В ній викладені матеріали з...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Маршук Гнат Денисович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Партійні органи організували широку допомогу сім'ям фронтовиків. З цією метою проводились декадники, місячники допомоги, під час яких збирали гроші, продукти харчування, одяг. Виділені рішенням райкому партії підприємства та установи ремонтували квартири, забезпечували паливом родини військовослужбовців. Подбали й про дітей, батьки яких загинули. Майже 150 підлітків були прийняті до дитячого... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Будівничий - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення